Taču jo īpaši smadzenēm pilnā apjomā ir jādod to atpūtai nepieciešamais miegs, jo miegs cilvēkam ir tas pats, kas pulkstenim tā uzvilkšana. Šis apjoms ir jo lielāks, jo attīstītākas un darbīgākas smadzenes; taču tā pārkāpšana ir vistīrākā laika izšķiešana, jo intensitātes ziņā miegs zaudē to, ko iegūst ekstensīvajā ziņā. Miegs ir daļa no nāves, ko aizņemamies un tādējādi atkal atjaunojam un saglabājam pa dienu izsmelto dzīvi. ” 18 Aristotelis teicis, ka miegs ir vajadzīgs un svētīgs. Pētnieki konstatējuši, ka visi zīdītāji guļ. Ja cilvēkam neļauj gulēt, viņš mēģinās atrast iespēju izgulēties; ja cilvēkam ir miega trūkums, viņš centīsies to kompensēt. Miega nepieciešamība ir nenoliedzama. Bez tam miega trūkums atstāj ietekmi uz mūsu attieksmi un personību. Cilvēkiem, kuriem ir miega traucējumi, bieži ir grūtāk koncentrēties ikdienas uzdevumu veikšanai, viņi ir viegli aizkaitināmi un mazāk motivēti uz savu pienākumu izpildi.
Nobeigumā gribētos pateikt, cik svarīgi ir mīlēt sevi. Mūsos katrā taču ir dvēselē – Dieva daļiņa! Ne velti saka, ka Dievs ir katrā no mums. Un mīlot sevi, savu “es”, mēs mīlam arī šo Dieva daļiņu, mīlam Dievu! Mīlestība pret sevi ietver arī rūpes, lai dvēselītei nebūtu grūti –
nedusmoties, neskaust, neapvainoties, nekrāt sāpes, rūgtumu un naidu, jo šīs īpašības pamazām nogalina viņu. Un, protams, mīlestība pret sevi, ir sevis pieņemšana tādu, kāds esi. Nevajag baidīties no vientulības, jābūt tādiem kādi esam un jāsaprot, ka katrs ir unikāls.
…