Nobeigums
Hipotēze apstiprinājās – basketbolisti labāk veica dinamisku darbu, armrestleri – statisku darbu. Tas tika paredzēts, izvērtējot to, kā trenējas sportisti – basketbolisti, galvenokārt, nodarbojas ar dinamisku darbu, kamēr armrestleri nodarbojas ar vispusīgāku treniņu programmu. Ir jāpiemin tas, ka armrestleru enerģija tiek, vairāk nekā mazāk, veltīta tieši ķermeņa augšdaļas attīstībai, apakšdaļai armrestlingā nav tik lielas nozīmes. Lai gan basketbolists nepacels tikpat lielu „smagumu’’ cik armrestlers, basketbolistus var saukt par vispusīgākiem sportistiem.
Darba veidošanas gaitā tika:
• Apgūtas datorzinību prasmes;
• Uzzināts daudz jauna par pētāmo tēmu;
• Gūta prakse pētniecisko darbu veidošanā;
• Izpētīta, salīdzināta sportistu fiziskā sagatavotība;
• Pārdomāts savs dzīvesveids, vai to var saukt par veselīgu.
Veikt projekta darbu bija interesanti, taču tajā pat brīdī izaicinoši. Sākot darbu tēma bija tikpat kā sveša, tāpēc informācijas avotu izpēte un atlase bija šķērsli pats par sevi.
Projekta mērķis tika sasniegts un uzdevumi – paveikti. Darba veikšana bija ļoti pamācoša un noderīga bioloģijas priekšmeta izzināšanai.
Projekts ir smaga darba auglis. Autori uzskata, ka darbs ir paveikts atbilstoši viņu pašreizējām spējām, zināšanām un cer, ka to arī atbilstoši novērtēs.
Angliskais tulkojums:
The hypothesis was confirmed - basketball players performed better dynamic work, arm wrestlers – static work. The hypothesis was put forward by contrasting the training programs of the two groups – basketball players experience more dynamic work during their exercise whilst arm wrestlers mostly train their ability to perform static work exercises. It should be mentioned that arm wrestlers devote their energy more than less to the development of the upper body; in arm wrestling the lower part of the body doesn’t have a huge amount of significance. …