Secinājumi
1. Visas globālās problēmas ir savstarpēji saistītas, atkarīgas cita no citas, globalizācija ietekmē ikvienas valsts nākotni, ikviena cilvēka dzīvi.
2. Mūsdienu politiskā un ekonomiskā situācija ir parādījusi, ka dažādos pasaules reģionos dažādām valstīm un iedzīvotāju grupām globalizācija var nozīmēt kaut ko gluži atšķirīgu: vieniem tā veicina ekonomisko labklājību, savukārt citas valstis un reģioni turpina slīgt vēl lielākā nabadzībā.
3. Nabadzības izskaušana mūsdienās ir visnopietnākā pasaules mēroga problēma. Šī problēma ir jāatrisina ne tikai pašsaprotamas solidaritātes un pienākuma dēļ, bet arī tāpēc, lai nodrošinātu labklājību un stabilitāti pasaulē.
4. Nabadzība ir visnopietnākais drauds starptautiskajai drošībai mūsdienās, jo tā ir daudzu citu problēmu sakne, kā piemēram, infekcijas slimību vai terorisma izplatībai.
5. Lai samazinātu nabadzību, vispirms ir jāpievērš uzmanība nabadzību izraisošajiem cēloņiem, jo tikai ķeroties pie problēmas saknes, ir iespējams ar to cīnīties.
6. Starptautiskās politiskās organizācijas dara daudz, lai pievērstu uzmanību nabadzības problēmai un to rīcība ir devusi arī pozitīvu rezultātu.
7. Politiskajiem lēmumiem ir vislielākā loma globālo problēmu samazināšanā vai palielināšanā. Ar vienu lēmumu var gan ievērojami uzlabot situāciju, gan pilnībā sagraut visu līdz tam paveikto globālo problēmu risināšanā.
8. Politiskajai rīcībai visas pasaules vai tikai valsts ietvaros ir milzīga nozīme nabadzības apkarošanā, jo katrs politiskais lēmums tiešā vai netiešā veidā ietekmē ikviena cilvēka dzīvi.
…