Kā ļoti interesantu faktu autors min Kanādas kriminālziņas, kuras pat ir speciāli veidotas satura ziņā tā, lai tur nebūtu ne mazāko diskriminācijas pazīmju pēc rases: “Pat kriminālziņās pa TV bieži vien varēja saprast, ka kādu noziegumu izdarījuši melnie tikai pēc drēbju apraksta, jo ādas krāsa pat netika pieminēta, lai nevienu neaizvainotu un nediskriminētu kādu rasi.”
Raksta autors nobeigumā gan izsakās ne visai glaimojošus vardus par latviešiem un viņu spēju pieņemt atsķīrīgas kultūras un multikulturālsima koncepciju: “Visi, kas atšķiras no mums ir smieklīgi? Sanāk jau gandrīz kā fašismā, ka cenšas noniecināt visus, kas ir atšķirīgāki. Fašismu mēs visi esam gatavi noliegt, bet to, ka paši tuvojamies fašisma idejām, to mēs vairs nepamanām.”
Nodaļas secinājums – salīdzinājumā ar Kanādu Latviešu tauta nav gatava pieņemt atšķirīgas kultūras, ir ļoti netoleranta, un nav gatava veiksmīgi realizēt multikulturālisma koncepciju.
3. Multikulturālisma koncepta SVID analīze
Autors pims šī darba, kā arī šī darba tapšanas gaitā ir iepazinies ar dažādu teorētisko un praktisko avotu sniegto informāciju par multukulturālisma konceptu, no kuriem daudzi pat nav pieminēti šajā darbā. Līdz ar to autors, liekot lietā iepriekš iegūtās zināšanas, izmantojot starpdisciplināru pieeju un izmantojot tirgzinību jomā ļoti plaši pazīstamo SVID analīzes matricu, veica multikulturālisma SVID analīzi.
…