Jēdziens “multikulturālisms” cēlies no latīņu valodas (multi/multum – daudz; cultura – kopšana, apstrādāšana, audzināšana – viss, ko cilvēce radījusi ar savu fizisko un garīgo darbu).
Multikulturālisms cildina kulturālo dažādību, piemēram, valodu un reliģiju dažādību.
Viens no manuprāt pozitīvajiem multikulturālisma attīstības aspektiem - izpratne par dažādu etnisko grupu kultūru un vēsturi sagatavo cilvēku dzīvei vairāku rasu vai tautu sabiedrībā. Tas ir īpaši svarīgi mūsdienu intensīvās migrācijas, globalizācijas un administratīvo robežu maiņas apstākļos. Mūsdienās lielākajā daļā pasaules valstu (arī Latvijā) dzīvo liels skaits dažādu etnisko grupu piederīgo.Pastāvot pretrunām starp kultūrām, var rasties dažādi konflikti. Ne jau pret citu tautu kultūru mums būtu jācīnās, bet gan pret kultūras trūkumu (ne vien citu nacionalitāšu pārstāvju, bet arī savā vidū). Kultūrai izsenis bijusi tautu, rasu, visas sabiedrības apvienotājas loma.
Dažādu kultūru liecības valsts kultūras mantojumā atspoguļo reālo vēstures gaitu un veicina valstiskās piederības sajūtas nostiprināšanos neatkarīgi no pavalstnieku nacionālās piederības. …