Muitas nodokli noteiktā kārtībā saskaņā ar likumdošanu valsts budžetā iemaksā fiziskās un juridiskās personas, kas ieved valstī vai izved no tās preces vai citus priekšmetus. Latvijā līdz iestāšanās Eiropas Savienībā muitas nodokli maksāja iepriekšminētajā kārtībā.
Šī tēma ir īpaši aktuālā uzņēmējiem, kuri importē preces Latvijas Republikā vai eksportē no tās. Pašlaik Latvijas uzņēmējiem, sakarā ar Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, rodas svarīgs jautājums – vai muitu un uzņēmējus gaida būtiskas izmaiņas gan muitas tarifos, gan muitas lietas regulējošajos normatīvajos aktos, gan valsts ieņēmumos.
Kursa darba mērķis ir izpētīt muitas tarifu lomu pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, ka arī izanalizēt muitas tarifu lomu valsts ekonomikā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, un pēc analīzes izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus.
Darba mērķa sasniegšanai darbā risināmie uzdevumi ir šādi:
1.pamatojoties uz speciālo literatūru un statistiskiem datiem, pētīt muitas tarifu lomu valsts ekonomikā;
2.izpētīt ES svarīgākus muitas tiesību aktus un LR muitas likumdošanu;
3.analizēt muitas tarifus Latvijā pirms iestāšanās ES un pēc iestāšanās ES dažādās nozarēs;
4.atsegt pozitīvos momentus un trūkumus sakarā ar Latvijas pievienošanās ES muitas sistēmai;
5.izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus.
Šajā kursa darbā ir izmantotas statistiskās analīzes metodes, piemēram, salīdzināšana, vidējo un relatīvo lielumu aprēķināšana. Iegūtos rezultātus darba autore paradīja tabulās un attēlos. Tas ir izdarīts ērtākai lasīšanai un apskatei. …