Secinājumi
Kravu pārvadājumi, ko veic, izmantojot dzelzceļa transportu, ir ļoti ekonomiski izdevīgi un sniedz lielas iespējas veikt diezgan lielu objektu pārvadāšanu. Gandrīz visi citi transporta veidi pēc saviem celtspējas raksturlielumiem atpaliek no dzelzceļa transporta. Tas ļauj šim kravu transporta veidam būt vienam no populārākajiem smagās rūpniecības, kā arī liela attāluma pārvadājumos. Pateicoties muitas kontrolei, šīs pārvadājuma veids sniedz papildus pārliecināšanos par savas kravas drošību.
1.Latvijas dzelzceļa uzņēmumi parasti darbojas saskaņā ar diviem nolīgumiem. Minētie divi nolīgumi nosaka kravu tranzīta noteikumus Latvijas teritorijā, izmantojot dzelzceļa transportu.
2.Preču pārvadāšana muitas kontrolē pa dzelzceļu Latvijā tiek veikta, izmantojot muitas procedūru – tranzīts. Parasti izmanto SMGS dzelzceļa pavadzīmi kā muitas tranzīta dokumentu vai NCTS T1 (standarta muitas tranzīta procedūru).°
3. Kravu pāvdadāšana, ievadot to Latvijā, dalās uz 4 posmiem. Katrā posmā jāaizpilda attiecošas formalitātes.
1.posms – kravu formalitātes dzelzceļa robežstacijā
2.posms – kravu formalitātes dzelzceļa nodošanas/pieņemšanas stacijā
posms – kravu formalitātes dzelzceļa bāzes stacijā
posms – kravu formalitātes dzelzceļa gala stacijā (pēc izvēles)
4.Kravu formalitātes, izvedot no Latvijas, ir kopumā ir tie paši, kā ievedot preces ES, bet otrādi un ar vienu papildus nosacījumu: pirms tranzīta procedūras uzsākšanas ostā un kravas nosūtīšanas uz Krieviju, jānoformē un jāiesniedz Krievijas muitas iestādei datorizēta pirms-ievešanas muitas deklarācija
5.Kravu formalitāte ir ļoti nopietns un grūts process. Tas dod iespēju muitai veikt aizsardzības funkciju, palīdz pāvadātājam būt drošam par kravas saturu un daudzumu, un kravas īpašnieks var būt mierīgs par to ka viņa „prece” tiks pārvadāta mierīgi, bez notikumiem, zaudējumiem, sekmīgi.
…