Secinājumi
Darba galvenais mērķis bija izprast un izanalizēt muitas kontroles punkta MKP 0210 nozīmi un darbības jomas kādā tā darbojas Rīgas brīvostā. Saprast kā MKP 0210 darbs ir orientēts un organizēts ne tikai uz muitas robežas kontroli, bet arī kā tas ir organizēts klientu un tirgus dalībnieku ērtībai.
Uzzinājām daudz interesantu faktu par muitas kontroles veidiem, piemēram. Izstrādājot šo darbu, ieguvām jaunas zināšanas par muitas darbu valstī un sevišķi Rīgas ostas MKP 0210. Iepazinām interesantu informāciju par muitas kontroli kā tādu un iemesliem, kāpēc un kādos gadījumos tā tiek, vai netiek veikta.
Ir skaidrs, ka svarīgākais un dārgākais resurs muitas dienestā ir personāls, izglītots, atbildīgs un profesionāls. resursu novirzīšanu uz augstākā riska pakāpes jomām, kā arī personāla mācīšanu un nodrošināšanu ar tehnisko aprīkojumu, lai veiksmīgi darbotos šajās riska sfērās. VID teritoriālo muitas iestāžu vadībai jāzina stratēģiskās prasības un jāplāno to realizēšana. Vadības informācijas sistēmai jāsniedz precīza informācija, lai nodrošinātu skaidru izpratni par Galvenās muitas pārvaldes mērķiem un uzdevumiem.
Pieaugot kravu un personu plūsmai caur Latvijas Republikas teritoriju, palielinās arī iespējamo pārkāpumu skaits. Ierobežoto resursu dēļ pilnīgi kontrolēt visu šo plūsmu nav iespējams, arī tās ierobežošana nav pieļaujama. Tāpēc muitas dienestam sava kontrole arvien vairāk jābalsta uz riska analīzi un pēcimporta pārbaudēm.
Latvijas Republikas muitas dienestā ir izveidotas mobilās vienības, kuras veic aktīvu darbu visā Latvijas muitas teritorijā. Nepieciešams paplašināt šīs vienības un pilnveidot darba metodiku, lai, izmantojot riska novērtēšanas pamatprincipus, muitas dienests spētu realizēt efektīvu muitas noteikumu pārkāpumu atklāšanu un novēršanu.
…