Katram no mums ir savi relaksācijas veidi: vienam tā ir dejošana, citam - rokdarbi vai sportošana. Daudziem vidusskolēniem tā ir mūzikas klausīšanās, visbiežāk - izmantojot MP3 atskaņotājus. Tas, pēc autoru domām, ir ērts lietošanai un netraucē apkārtējiem cilvēkiem, jo to klausās austiņās. Taču tam ir arī savi mīnusi, piemēram, dzirdes pasliktināšanās, to bieži klausoties, un uzmanības novēršana. „Pusaudži un jaunieši, kuri klausās MP3 atskaņotājus pārāk skaļi un pārāk bieži, riskē zaudēt dzirdi 30 gadu agrāk nekā viņu vecāku paaudze”, brīdina britu labdarības organizācija Deafness Research UK
Tā kā MP3 atskaņotāji pēdējo divu gadu laikā starp jauniešiem ir kļuvuši ļoti populāri, darba autori nolēma izpētīt, kā MP3 atskaņotāju klausīšanās ir ietekmējusi Brocēnu vidusskolas jauniešus.
Hipotēze: MP3 atskaņotāju klausīšanās pasliktina skolēnu dzirdi.
Darba mērķis: pierādīt, ka MP3 atskaņotāju klausīšanās negatīvi ietekmē skolēnu dzirdi.
Lai to pierādītu, autori izvirzīja šādus darba uzdevumus:
apkopot materiālus par MP3 attīstību;
apkopot dažādu organizāciju veiktos pētījumus par MP3 atskaņotāju klausīšanās kaitīgumu;
apkopot informāciju par MP3 atskaņotāju popularitāti iepriekšējos gados;
izzināt skolēnu viedokli par MP3 atskaņotājiem;
izmantojot skaņas stipruma sensoru, izmērīt skaņas skaļumu dažādās vietās skolā un jauniešu MP3 atskaņotājos;
salīdzināt skaņas skaļumu skolā ar MP3 atskaņotāju skaļumu
veikt rezultātu apkopojumu un analīzi.
Šo pētniecisko darbu var izmantot fizikas stundās, mācot par skaņu, veselības mācības stundās, mācot par skaņas ietekmi uz dzirdi, kā arī kā informējošu materiālu tiem jauniešiem, kuri klausās MP3 atskaņotājus.…