Secinājumi
Mūsdienās vispopulārākais no mozaīkas veidiem ir marketrija, kas attīstījās līdz ar 16.gs. izgudroto mašīnu finiera iegūšanai. Kopš tā laika marketrija ļoti plaši pielietota gan mēbelēs, gan dažādos priekšmetos, gan interjeru dekorēšanā. Protams, aizmirstībā nav zuduši arī citi mozaīkas veidi – inkrustācija un intarsija, taču vienkāršākās izgatavošanas dēļ, marketrija ir izvirzījusies priekšgalā.
Mozaīkas veidošanā koksne ir ļoti pateicīgs materiāls. Tai ir ļoti plašs krāsu un nokrāsu klāsts, ļaujot veidot dažādu toņu salikumus. Koksni iespējams iekrāsot dažādos toņos, kas, būtībā, ļauj iegūt jebkuru nepieciešamu toni. Koksnei piemīt arī tai raksturīgās dekoratīvās īpašības – tekstūra un spīdums, kas paver ar vien jaunas iespējas un efektus mozaīkā.
Lai veidot darbus mozaīkas tehnikā, nav nepieciešami sarežģīti un dārgi instrumenti, vai ar speciālām mašīnām aprīkota darbavieta. Pietiek ar ēvelsolu vai stabilu galdu, kas papildināms ar labu apgaismojumu. Neiztikt bez laba griezējinstrumenta – iespējams iegādāties komplektu ar spalu un maināmiem nažu asmeņiem dažādās formās. Līme, rullītis, līmspiedes vai kāda alternatīva salikuma presēšanai.
1. Mozaīkā pielietojami dažnedažādi materiāli, kas ļauj šo tehniku pielietot dažādu virsmu rotāšanā.
2. Salīdzinoši vienkāršākas izgatavošanas dēļ mūsdienās visplašāk pielietotais mozaīkas veids ir marketrija.
3. Koka mozaīkā liela nozīme ir ne tikai materiāla krāsai, bet arī tekstūrai un spīdumam, kas paver ar vien jaunas iespējas un efektus mākslinieciskajā izpildījumā.
4. Darbam nav nepieciešams sarežģīts aprīkojums, pietiek ar stabilu galdu un dažiem nebūt ne specifiskiem instrumentiem.
…