Motivācijas problēma ir bijusi aktuāla visos laikos, un pašlaik, mūsdienu sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos (nabadzība, bezdarbs) tās nozīme ir milzīga.
Par šo tēmu ir sarakstīts ne mazums darbu, un to aplūkojuši dažādi autori. Es izvēlējos motivācijas tēmu aplūkot valsts iestādē, kurā šobrīd vērojama nopietna problēma – tiek veikts atbildīgs darbs, taču šo darbu reglamentējošās prasības patstāvīgi pieaug, aiz iekšējās kontroles aizsega ir izveidojusies baiļu un birokrātijas atmosfēra. Darbiniekiem pazudusi motivācija – atalgojums ir zems, patstāvīgs paaugstināta stresa līmenis, darbinieku tiesības netiek ievērotas atbilstoši darba likumdošanai. Lai mudinātu darbiniekus veikt darbu kvalitatīvi, tiek izmantota ,,rungas metode’’ – rājieni un ,,galvas mazgāšana’’. Lai izpētītu darbinieku motivāciju, veikšu praktisku pētījumu. Mans darbs saucas Darbinieku motivācija un motivējošie faktori valsts iestādē X.
Kursa darba teorētiskā bāze ir A.Maslova vajadzību hierarhija.
Pētījuma objekts – valsts iestādes X darbinieki.
Mērķis – ar pētījuma palīdzību noskaidrot, kā paaugstināt darbinieku motivāciju un līdz ar to darba kvalitāti.
Hipotēze – vienā organizācijā strādājošu, bet dažādām vecuma grupām piederošu darbinieku motivējošie faktori ir atšķirīgi.
Kursa darba uzdevumi:
izzināt valsts iestādē X strādājošo darbinieku vajadzības;
noskaidrot faktorus, kuri pietiekami motivē darbiniekus darbam;
apzināt faktorus, kuri nepietiekami motivē uzņēmuma darbiniekus;
noskaidrot, vai apstiprinās manis izvirzītā hipotēze;
Kursa darba struktūra. Manam darbam ir viena daļa –praktiskā.
Kursa darba praktiskā daļa veidota no piecām nodaļām. Pirmā nodaļa metodikas izvēles pamatojums, kurā es pamatoju pētījumam izvēlēto metodiku. Otrā nodaļa ir pētījuma bāzes apraksts – īss ieskats uzņēmumā un tā problēmās. …