Pats dārgākais un vērtīgākais organizācijas resurss ir tās darbinieki.
Ir pierādīts, ka vidējs cilvēks izmanto mazāk par 50% no savām spējām.
Ja, gadījumā, tā ir taisnība, tad labs menedžeris darbinieku produktivitāti var palielināt, palīdzot viņiem efektīvāk pildīt darba pienākumus, pie tam nepaaugstinot darba apmaksu.
Menedžeru darbā pastāv divas īpaši svarīgas funkcijas:
1. Palīdzēt kompānijai iegūt peļņu.
2. Motivēt tirdzniecības personālu, lai tas maksimāli izmantotu savu potenciālu.
Jo labāk strādā pārdevēju komanda, jo vairāk pelna pārdošanas nodaļas vadītājs. Vēlamo rezultātu sasniegšana atrodas viņa padoto rokās, no kā izriet, ka vispirmāmkārtām vadītājs ir ieinteresēts, lai komandas motivācija būtu virzīta uz labu rādītāju sasniegšanu pardošanā. Kā lai panāk šādu motivāciju komandā?
Vispārpieņemts ir sekojošs viedoklis – nauda ir vienīgais motivējošais faktors, kas ir spējīgs piesaistīt un uzturēt pārdošanas komandas efektivitāti. Bet patiesībā, nauda jau ir vajadzīga tikai priekš tam, lai cilvēku primārās vajadības būtu apmierinātas. Taču tai nav noteicoša loma darbinieku motivācijā - izcilu rezultātu sasniegšanā.
1. Kas ir motivācija?
Vārdnīcās vārdu “motivācija” skaidro kā ierosmi darbībai, to iekšējo vai ārējo nosacījumu kopumu, kas apmierina subjekta vajadzības un izraisa viņa velmi darboties un gūt zināmu rezultātu.
Motivācijā centrālo vietu ieņem attiecība starp pozitīvo (atalgojumu) un negatīvo (soda, sankcijas) motivācijas nostiprinājumiem. Stereotipa attiecību risinājums “priekšnieka –apakšnieka” par motivācijas pamatelementu izvirza pavēli un atbilstošu sodamēru par tās nepildīšanu. Šāda stratēģija pilnīgi neņem vērā cilvēka psihi, jo tā izsauc negatīvas emocijas, ierobežo aktivitāti, kaitē pašcieņai, bieži izsauc nepatiku ne tikai pret pavēles devēju, bet arī pret veicamo darba penākumu. Līdz ar to šāda strāteģija ir ne tikai nehumāna, bet arī mazefektīva.
Jebkurš lietišķs cilvēks strādā kopā ar...…