Daudziem, izdzirdot vārdu „motelis”, pirmās asociācija ir ar kaislīgi pavadītu nakti vai arī noputējušu, naktsmītni, kurā gultas čīkst un tualetes ir tik nekārtīgas, ka tās labāk neapmeklēt. Bet vai patiesība ir tāda?
Šī darba mērķis bija uzzināt kas ir motelis un ar ko tas atšķiras no viesnīcām. Jo gandrīz katram ir zināms, ka viesnīcas tiek klasificētas tām piešķirot zvaigznītes (Latvijā no 1 līdz pat piecām), bet kā tiek klasificēti moteļi un cik daudz to ir mūsu valstī, zina tikai retais.
No mērķa izriet arī šī darba uzdevumi:
Gūt priekšstatu par to, kas ir motelis.
Izpētīt kā tie tiek klasificēti.
Izpētīt kādas ir to klasificēšanas prasības.
Gūt priekšstatu cik daudz moteļu ir Latvijā un cik no tiem ir sertificēti.
Pirmie moteļi radās attīstoties automobiļu industrijai ASV 20.gs. sākumā, tie tika saukti par "tourist cabins"(tūristu būdas). Pirmās „tūristu būdas” parādījās ASV rietumu pusē, kur cilvēki nespēja vienas dienas laikā sasniegt vēlamo pilsētu. Šīs „tūristu būdas” apkalpoja arī zvejniekus, medniekus un citus vasarniekus no attāliem rajoniem, 20-tajos gados jau pastāvēja divu veidu apmešanās vietas garo distanču auto ceļotājiem:
individuālo „tūristu būdu” grupas, kas bija pazīstamas kā tūristu korti (tourist courts), tie piedāvāja individuālu būdiņu un blakus tai autostāvvietu,
viesu mājas - tajās tika izīrētas atsevišķas guļamistabas, kā arī ārpus ēkas -autostāvvieta.
Tās bija speciāli būvētas celtnes, vienstāvu veidotas ēkas ar bezmaksas autostāvvietām, kur automašīnas novietoja pie izīrētās istabas (mājiņas) durvīm. Moteļi bija neoficiālas vietas, kur jebkurš gadījuma braucējs justās ērti un atbrīvoti. Ļoti reti moteļu servisā kā to sastāvdaļa tika iekļautas ēstuves, līdz ar to ceļotājam, lai baudītu maltīti, vajadzēja braukt uz tuvāko ēdināšanas iestādi. Šie moteļi bija vienkārši un lēti (salīdzinājumā ar viesnīcu cenām), bet to nebija daudz.…