Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:865571
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  ANALĪTISKS PROBLĒMAS IZKLĀSTS    5
  Morālā situācija    5
1.2.  Kas iesaistīti? Iesaistīto intereses    5
1.3.  Kuras no pušu interesēm tiek ietekmētas pozitīvi un kuras negatīvi?    7
  Vai pastāv problēmas alternatīvs risinājums?    9
3.1.  Braukt. Nobraukt. Aizbraukt. (Policija, ceļi, zīmes)    9
  IZMANTOTIE MATERIĀLI    13
Darba fragmentsAizvērt

Morales paskaidrojums.
Morāle (franču morale 'tikumība' – no latīņu moralis 'tikumīgs') ir sabiedrisko normu, principu un noteikumu sistēma, kas tikumiski nosaka cilvēka rīcību sabiedrībā un viņa izturēšanos pret citiem cilvēkiem. Morāle ir vēsturiski mainīga. Par morāli dēvē arī tikumisku atziņu vai secinājumu, vai arī pamācību, kas var būt pausta, piemēram, literārā darbā.
Morālei ir jābūtības, imperatīvā daba. Latīniski imperativus – pavēlošs, kategorisks; tāds, kas noteikti jāievēro, ir nepieciešams. Pastāv divi sprieduma veidi – vērtību un faktu spriedumi. Vērtību spriedumos ir izteikta iespējamība. Tas, kā vēl nav (neesamība), bet kas ir vēlams un kam būtu jābūt (jābūtība). Faktu, dzīves īstenības spriedumos ir izteikta informācija par esošo (esību). Ētika ir zinātne par morāli. Tā paskaidro un apraksta un mācā morāli. Izjaucot morāles teoriju, mēs saduramies ar lielu problēmu daudzumu. Sākot ar vienu, neizbēgami pārej pie visiem citiem. No pirmā skatiena morāle izskatās kā dažādi uzvedības likumi ( pret citiem, pret sabiedrību un pašu sevi). Kādas gan prasības uzrāda morāle? No pašiem vienkāršākajiem: piekāpieties vietu vecākajam, paceliet kritušu - līdz apkopotiem: rīkojieties attiecībā pret citiem tā, kā gribētu, lai tie rīkotos attiecībā pret tevi. Un līdz pavisam abstraktiem: dariet labo! Lemt, kas tāds labais ir un kā, īsti, viņu izdarīt, vajag katru reizi pašam cilvēkam. Ja gan meklēt morāliskās normās receptes uz visiem dzīves gadījumiem, tad riskē nonākt neērtā situācijā. Tāpēc morāles baušļi vairākumu nēsā apkopotais, pasaules uzskata raksturs. Tikai paraža reglamentē visas uzvedības detaļas. Kā tad ir kontrolējama morālisku likumu ieturēšana? Speciālu institūciju tikumīga līmeņa atbalstam nav. Šo funkciju ņem uz sevi sabiedrisks uzskats, kurš izveidojas gan ar ģimeni, gan masveida informācijas līdzekļiem, un vecmāmiņas uz tirgotavas pie piebrauktuves. Dažādas sabiedriskas grupas var uzrādīt būtiski atšķirīgas prasības morālei. Kā tad būt? Lūk un izrādās, ka personībai pašai ir jāizvēlas savējais ceļš. Nekāda ārēja kontrole nedarbojas. Sanāk, ka tikumīga personība pati galīgā kopsummā noteic, kā ir jārīkojas.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1156882
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties