Strauji mūsu ikdienā ienāk jēdziens „ģenētiski modificēta pārtika”, kas ir pārtika, kas satur, sastāv vai iegūta no ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO). Pārtikas produkta marķējums „satur ĢMO” ir sabiedrības informēšanai, lai pircējs varētu izdarīt apzinātu izvēli, nevis brīdinājums par produkta kaitīgumu veselībai.
Tātad tiek veiktas mērķtiecīgas manipulācijas ar organisma ģenētiskās informācijas nesēju- dezoksiribonukleīnskābi (DNS), lai panāktu vēlamās izmaiņas.
Par ģenētiskās inženierijas eksperimentu sākuma posmu uzskatāms 70. gadu sākums, kad tika radīti pirmie ģenētiski modificētie organismi.
Jāatzīst, ka pēdējā laikā mūsu veselības stāvoklis arvien vairāk pasliktinās. Un viens no tā iemesliem ir pārtika, kuru lietojam uzturā, jo mums nav precīzas informācijas, kāds ir to produktu sastāvs, kurus pērkam. Piemēram, vai tie nav ģenētiski radīti. Nav vēl dzirdēts, ka Latvijā audzētu ģenētiski modificētus pārtikas produktus, bet, ievesta no ārzemēm, šāda pārtika mūsu veikalu plauktos ir nonākusi.
Ģenētiski modificēta pārtika(ĢMP) ir ģenētiski modificēti organismi, ko lieto uzturā bez iepriekšējas apstrādes (piemēram, augļi un dārzeņi) vai pārtikas preces, kas pilnīgi vai daļēji ražotas no materiāliem, kas iegūti no ģenētiski modificētiem organismiem.…