Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:503998
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.10.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads   
  Mobinga jēdziens un būtība   
  Mobings kā personisks aizskārums un tā sekas   
  Tiesiskie aizsardzības līdzekļi pret mobingu   
1.  Civiltiesiskie aizsardzības līdzekļi   
2.  Krimināltiesiskie aizsardzības līdzekļi   
3.  Cilvēktiesību aizsardzības līdzekļi   
Darba fragmentsAizvērt

Līdz ar 21.gs. Latvijā ir ienācis arī jauns jēdziens – mobings. Pēdējos gados jautājums par to, kas ir mobings bija kļuvis visai populārs, par to liecina neskaitāmās publikācijas pasaules globālajā tīmeklī, kā arī avīzēs un žurnālos par psiholoģisko terorizēšanu darba vietā, par to tiek rīkotas konferences un semināri, taču pēdējos pāris gadus, konkrēti Latvijā, jautājums par mobingu ir noklusis. Tas ir tāpēc, ka ir citi aizsardzības līdzekļi kā, piemēram, cilvēktiesības, ar kuru palīdzību persona var aizsargāt savas dabiskās tiesības, konkrētāk mobinga gadījumā – personas neaizskaramību. Deviņdesmito gadu sākumā vairāki ārzemju zinātnieki uzsāka mērķtiecīgu eksperimentu sēriju, lai detalizēti izpētītu mobingu, kā arī pievērsa lielu nozīmi speciālu rehabilitācijas programmu izveidei, lai sniegtu palīdzību mobinga upuriem. Daudzi zinātnieki uzskata, ka mobings ir viena no uzvedības formām, kā indivīds atbrīvojas no negtīvas enerģijas (G. Plitzkat.). Savukārt citi autori uzsver, ka mobings ir slēptā konflikta forma (R.W. Mack, R.S. Snyder.).
Latvijā nav juridiski regulēts – kas “slēpjas zem” jēdziena mobings līdz ar to indivīdam nav arī iespēju sevi tiesiski aizsargāt. Gan Latvijā, gan arī citās valstīs plaši mobings tiek pētīts psiholoģijā, kur mobings kā parādība procentuāli visvairāk tiek attiecināts uz darba tiesiskajām attiecībām, taču tajā pašā laikā mobings ir novērojams arī citās attiecībās, kur piedalās vismaz divi cilvēki. Mobinga juridiskos aspektus 2004. gadā „Jurista Vārdam” ir izklāstījis J. Neimanis, taču attiecinādams mobingu tikai uz darba tiesiskajām attiecībām. J. Neimanis dotajā brīdī ir vienīgais jurists, kurš ir nopietni pētījis mobingu no juridiskā viedokļa. Socioloģe S. Omārova ir diezgan atturīgi centusies skaidrot tiesiskos aizsardzības līdzekļus pret mobingu, sniedzot interviju I. Ieviņai – šī publikācija ir atrodama http://psihologijaspasaule.lv. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties