Cilvēka būtība laikam ir tāda, ka viņiem vienmēr no kaut kā jābaidās – ozona cauruma lieluma, atomkara , AIDS, ģenētiski modificētas pārtikas vai globālās sasilšanas. Īstenībā tās ir mūsu civilizācijas radītās sekas. Tomēr aizvien vairāk tiek izgudrotas ierīces, kas atvieglo cilvēku dzīvi, nedomājot par šo brīnumierīču ietekmi uz to izgudrotājiem, kur nu vēl apkārtējo vidi. Vai par šo brīnumierīci var uzskatīt arī mobilo telefonu?
Tieši šis jautājums mūs ļoti ieinteresēja, tāpēc arī izvēlējāmies veikt pētījumus un apkopot informāciju par mūsdienās neatņemamu sastāvdaļu – mobilo telefonu un tā radītā starojuma ietekmi uz cilvēka veselību.
Mobilais telefons ātri vien iekaroja cilvēku uzmanību, ne velti šobrīd pasaulē reģistrēti aptuveni 400 miljoni cilvēku, kas lieto mobilos telefonus. Arī Latvijā novēro strauju mobilo telefonu lietotāju skaita pieaugumu. Ja 1995. gadā tos izmantoja tikai nepilni 15 tūkstoši cilvēku, tad šobrīd jau ir vairāk par 370 tūkstošiem abonentu – katrs sestais Latvijas iedzīvotājs ir mobilā telefona īpašnieks. Tomēr pasaulē pieaug ne tikai abonentu, bet arī mobilo telefonu lietotāju sūdzību skaits. Ir sākušās jau pirmās tiesu prāvas, kurās no mobilo telefonu ražotājiem un mobilo sakaru pakalpojumu firmām cenšas piedzīt miljardiem dolāru lielas kompensācijas par diagnosticētiem audzējiem. Savdabīgs šķiet fakts, ka Dānijā jau sāk ārstēties no psiholoģiskas mobilā telefona atkarības. Aktuāls kļūst jautājums: “Vai mobilais telefons tiešām kaitē lietotāja veselībai?”.
Darba hipotēze: Mobilie telefoni ir mūsdienu tehnikas sasniegums cilvēku ērtībai.
Pasaulē tiek veikti daudzi dažādi pētījumi, lai noskaidrotu iespējamo mobilo telefonu ietekmi un radīto kaitējumu cilvēka vislielākajam dārgumam – viņa veselībai.
Darba mērķis: Aptaujāt dažādu vecumu grupu cilvēkus, apkopot sniegtās atbildes un izsecināt, cik lielā mērā mobilais telefons un tā starojums ietekmē cilvēka ikdienu un veselību.
Darba uzdevumi:
1.Sameklēt internetā nepieciešamo informāciju un datus par mobilajiem telefoniem, to radīto starojuma ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī dažādu speciālistu izteiktos viedokļus un veiktos pētījumus.
2.Izveidot anketas ar mums interesējošiem jautājumiem, un aptaujāt dažādu vecumu grupu cilvēkus.
3.Izmantojot iegūto informāciju izveidot diagrammas.
4.Pēc darba pabeigšanas iepazīstināt ar mūsu veiktajiem pētījumiem visus interesentus.
…