SECINĀJUMI
Šī referāta ietvaros, es izklāstīju mobilo datu pārraides attīstības galvenos un būtiskākos aspektus, sniedzu gan pozitīvās, gan negatīvās īpašības katrā no paaudzēm, dodot iespēju labāk izsekot līdzi atjauninājumiem mobilo datu pārraides sfērā. Kopumā es apskatīju četras ģenerācijas – 1G, 2G, 3G, 4G-LTE-Advanced, kā arī sniedzu nelielu ieskatu arī Next-G paaudzē, kura tiek uzskatīta par uzlaboto 3G versiju. Ņemot vērā to faktu, ka mobilos datus izmantoju uz ikdienas bāzes (ja nav pieejams Wi-Fi savienojums), bija ļoti interesanti uzzināt ko vairāk par vecākajām mobilo datu paaudzēm, un kā tās, laikam ejot, tika uzlabotas un attīstītas līdz mūsdienās sastopamajiem tīkliem.
Mūsdienās, mēs visbiežāk izmantojam tieši 3G un 4G tīklus, kuri ir pietiekami ātri un uzticami ikdienas lietošanai. Var secināt, ka šiem mūsdienu tīkliem ir krietni uzlaboti frekvenču platumi (bandwith) salīdzinājumā ar iepriekšējām paaudzēm, kas ir kritisks faktors, lai varētu uzturēt augsto tīkla ātrumu un lielo lietotāju skaitu.
Svarīgs tīklu elements arī ir latentums, kas ,piemēram, 4G-LTE-Advanced tīklam, ir sarucis līdz pat 100ms, kurš pirmstam bija 300ms 3G paaudzes savienojumiem, kas nozīmē to, ka mobilo datu izmantošana ir gludāka, ātrāka un ar mazāku aizkavējumu iespējamību. Lejupielādes un augšupielādes ātrumi 4G tīklam ir atbilstoši - 100Mbps un 50Mbps, kas ir neidomājami liels “leciens” no iepriekšējo paaudžu ātrumiem.
…