Secinājumi
1. Mobilo tālruņu/viedtālruņu lielā pieejamība, to piedāvātās plašās iespējas interneta izmantošanā veido izglītojamo paradumus mobilo ierīču lietošanā, un lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu un ASV izglītojamo paradumi mobilo ierīču lietošanā kļuvuši par nopietnu problēmu izglītībā, katra valsts to risina atbilstoši saviem mērķiem un uzdevumiem.
2. Integrēt mobilās ierīces mācību procesā ir ilgtermiņa mācību stratēģija.
3. Ar mobilo tehnloģiju palīdzību mācību process norit modermāk, dzīvāk, daudzveidīgāk un brīvāk. Šo iemeslu dēļ mobilo tālruņu aizliegšana izglītības iestādēs ir slikta politika un neizdevīga izglītojamiem.
4. Pētījumi un aptaujas apstiprina, ka nav gandrīz neviena brīža jebkurā mācību stundā, kad kāds izglītojamais neizmantotu mobilo tālruni/viedtālruni kā izklaides vai blakus nodarbes rīku mācību procesa norises laikā.
5. Latvijas izglītībā, tāpat kā citās pasaules valstīs, mobilā tālruņa/viedtālruņa lietošanas iespēju amplitūda izglītojamiem rada pārspīlētu brīvības sajūtu, kas stimulē mācību procesa laikā izmantot mobilās ierīces kā izklaides rīku vai blakus nodarbi, lai pieslēgtos internetam, sūtītu un saņemtu īsziņas, apmeklētu sociālos tīklus, spēlētu spēlēs, iegūtu operatīvu informāciju u.c.
6. Latvijas Republikas likumdošana nosaka izglītojamiem normu - ievērot izglītības iestādes iekšējos normatīvos aktus, t.sk. iekšējās kārtības noteikumus.
7. Izglītības iestāžu iekšējās kārtības noteikumi nosaka kārtību, kāda izglītojamiem jāievēro mobilo tālruņu/viedtālruņu izmantošanā/ neizmantošanā mācību procesa norises laikā, kā arī nosaka rīcību, kas seko, ja izglītojamais šo kārtību neievēro.
8. Izglītības iestāžu iekšējās kārtības noteikumos iestrādātās normas pamatā ir vērstas uz izglītojamā pašsapratni un savas rīcības seku novērtēšanu, kā arī uz pozitīvu ietekmēšanu pārrunu un individuālu sarunu ceļā, kas ne visos gadījumos ir rezultatīvi.
…