Mitoloģija ir visas kultūras pamatā. Ar mitoloģiju sākās katras tautas folklora, teikas mīti un ikdienas rituāli. Mitoloģiju ir veidojuši mūsu senči, bet mūsos tā jau ir ierakstīta no dzimšanas. Daudzus ikdienas un svētku rituālus nosaka pagāniskās mitoloģijas ietekme.
Jaunie laiki vēsturē iezīmējas ar to ka izmainījās viss, kas vien varēja mainīties, cilvēku domāšana, uzskati, varas sadalījums, dzīvesveids. Tas, protams, notika pakāpeniski, izejot cauri vairākiem laikmetiem, kā klasicisms, baroks, apgaismība... atbilstoša bija arī kultūras attīstība. Jauno laiku būtiska iezīme ir vienotas pasaules vēstures aizsākums.
Tik lielas dzīves uztveres un sabiedrības pārmaiņas cilvēkus parasti biedē, jo neviens nezina kas būs tālāk, tādēļ tā laika mākslinieki, lai paustu jaunās idejas un pasaules skatījumu bieži vien izmantoja sen iepazītus tēlus, teikas un vērtības. Šajos laikos cilvēkiem bija jāatgādina senču mācības par tikumību, labestību, godīgumu u.c. cildenā īpašībām, jo ticība baznīcas vērtībām zuda un daudzi apjukumā aizmirsa labās īpašības augstu vērtēt gan sevī gan citos.
Jauno laiku periods pasaulē ienāk ar daudzu izcilu personību klātbūtni. Katra personība, gan mākslinieks, gan literāts, gan izgudrotāji, dod neatsveramu ieguldījumu jauno laiku kultūrā. Šajā laikā izpaužas stipra brīvdomātāju ietekme. Jaunie mākslinieki un citas personības atklāti izsaka savu viedokli, domas, viņu darbi ietekmē kultūras attīstību. Jauno laiku personību vienojošais elements ir brīvā dzīves uztvere, tautas mīlestība un seno vērtību godāšana. …