NOBEIGUMS.
Rakstot šo referātu secināju, ka lai rakstītu darbu folklorā vajag ļoti daudz laika, jo nepietiek, ka tu atver divas tautasdziesmu izlasi, lai varētu uzrakstī saturīgu darbu folklorā.
Kad sāku rakstīt referātu mani pārņēma panika, jo cik autoru tik arī viedokļu par Māru kā dievību, tāpēc es biju it kā starp diviem dzirnakmeņiem, jo daži autori velk paralēlēs starp Māru un jaunavu Mariju, bet citiatkal uzskata, ka Māra ir pati senākā senbaltu sieviešu kārtas dievība. Arī es slicos domāt, ka Māra ir senbaltu kārtas dievība, jo diez vai latvieši tautasdziesmās būtu „runājuši” par jaunavas Mariju, jo jāatceras, ka latviešiem kristietību uzspieda un es šaubos, ka latvieši par „uzspiestajām lietām” būtu sacerējuši tautasdziesmas. Protams, kāds teiks, ka kristietības ieviesēji zinājuši, ka latviešiem ir tāda dievība Māra, tāpēc centās tai pielāgot kopā ar ticību šurp atvesto Mariju.
Uzrakstot šo referātu ieguvu sev ļoti daudz jaunu informāciju. Līdz šim es nezināju, ka Sveču diena, kuru svinam 2. februārī, patiesībā ir Ziemas Māras diena, bet tagad es to zinu.
Protams, daļa informācijas, ko biju savākusi, tā arī palika izkopēta uz baltajām lapām tai skaitā materiāli par Māras dienām, bet gan jau tos varēšu izmantot savā darbā.
Jāatzīstas, ka šo referātu uzrakstot es biju vairāk guvēja nekā zaudētāja. Kā jau minēju es ieguvu daudz jaunu informāciju, kuras dēļ zaudēju daudz laika, jo kā jau minēju folklora, manuprāt, ir tas pats kas internets, pa kuru sērfojot zūd laika izjūta
…