Kā viens no administratīvo tiesību subjektiem ir Ministru kabinets. Mūsu valstī pastāv vairākas izpildvaras institūcijas, un katrai no tām ir sava kompetence un nozīme. Savā darbā pievēršos Ministru kabinetam, kas arī ir viena no izpildvaras institūcijām.
Darbā tiek noskaidrots, kādas ir Ministru kabineta funkcijas, kā tas tiek izveidots un kas nosaka tā darbību. Tiek pievērsta uzmanība arī tiesību aktiem, kādus drīkst izdot Ministru kabinets, un to nozīmei.
Šī tēma mūsdienās ir aktuāla, jo katrs Latvijas Republikas iedzīvotājs vēlas kaut ko uzzināt par Ministru kabinetu, kam ir liela nozīme mūsu valsts attīstībā.
Ministru kabineta jēdziens
Lai varētu runāt par Ministru kabineta darbību , vispirms ir jānoskaidro, kas īsti ir Ministru kabinets. ‘’Ministru kabinets ir valdība - valsts augstākā izpildvaras institūcija’’.1
Ministru kabinets īsteno izpildvaru ar valsts pārvaldes institūciju palīdzību.
Jebkurā pasaules valstī izpildvara ir viens no nozīmīgākajiem politiskā procesa elementiem. Valdības rūpju lokā ir problēmas, sākot no ārējās un drošības politikas, kas tradicionāli ir bijusi valsts uzmanības objekts, un beidzot ar sociāliem jautājumiem, kas ir relatīvi jauna izpildvaras un valsts atbildība, vēsturiskā aspektā skatot, no XIX gadsimta beigām.
Kopš 1993.gadā tika ievēlēta Latvijas 5.Saeima, pilnībā tika atjaunota 1922.gada Satversme, par Latvijas valsts augstāko izpildvaras institūtu ir kļuvis Ministru kabinets. Latvijas Ministru kabinets, saskaņā ar valsts Satversmi un likumu par Ministru kabinetu, ir Latvijas augstākā izpildu varas institūcija…