Līdz ar iestāšanos ES 2004.gadā noslēdzās svarīgs posms Latvijas ekonomikas attīstībā un šobrīd par valdības ekonomiskās politikas mērķi Tautsaimniecības vienotajā stratēģijā ir izvirzīts 20-30 gadu laikā sasniegt ES vidējam standartam atbilstošu iedzīvotāju labklājības līmeni, nodrošinot stabilu, sabalansētu un ilgtspējīgu izaugsmi un īstenojot pāreju no darbietilpīgas ekonomikas uz zināšanu ietilpīgu ekonomiku. Latvijai jau drīzā nākotnē ir jābūt gatavai kļūt par pilntiesīgu Ekonomikas un monetārās savienības (EMS) dalībvalsti, izpildot Mārstrihtas kritērijus un ieviešot ES vienoto valūtu - eiro. Latvijas Bankas darbība sākotnēji bija vērsta uz cenu stabilitātes nodrošināšanu valstī un inflācijas samazināšanu, lietojot stingro monetāro politiku.
Šī darba temats ir izvēlēts tādēļ, ka, manuprāt, Latvija ir monetārisma piekritējs. Līdz ar ko būtu vērts izskatīt šo ekonomikas koncepciju, tās sākumā, lai mēģinātu saprast, kas tomēr notika un patreiz notiek Latvijas ekonomikā.
Viens no monetārisma koncepcijas pamalīcējiem ir Miltons Fridmens – amerikāņu ekonomists, Nobeļu prēmijas laureāts, kuru viņš 1976.gadā ir saņēmis par pētījumiem, naudas patēriņa, naudas vēstures un naudas teorijas jomā.
Modernajā ekonomikas teorijā Miltons Frīdmens asociējās ar galveno Keinas teorijas oponentu un «Čikāgas monetārās skolas» līderi. Savos darbos M. Frīdmens ir ļoti daudzpusīgs un kas ir svarīgi, viņa zinātniskās intereses skar arī ekonomikas zinātnes metodoloģiju.
Jebkuru, kādas teorijas vai domas pamatlīcēju var dēvēt par filozofu. Filozofijas virziena pamatjēgu vispirms jāmeklē šādā filozofa dzīvē, tāpēc darbā ir piedāvāts īss M. Frīdmena biogrāfijas apskats.
…