Savstarpējās attiecības, tā ir mūsu ikdiena. Mēs kontaktējamies ar cilvēkiem, līdz ar to veidojot saskarsmi savā darbā. Savstarpējās attiecības balstās uz mīlestību.
Kāpēc es izvēlējos šādu tematu? Varētu teikt tā: man vienmēr ir gribējies uzzināt kaut ko vairāk par mīlestību, jo tā ir katra cilvēka sirdī. Vairumam cilvēku skolas gadi asociējas ar to, ka tajā viņi pirmo reizi iemīlējās, ka skola ir tā, kur uzausa pirmās jūtas.
Tā kā pati esmu jauniete un mācos skolā, vēlējos uzzināt tieši jauniešu attieksmi pret mīlestību, jūtām, lai varētu labāk izprast, salīdzināt gan savas, gan citu domas.
Mans darba mērķis bija, rast atbildes uz jautājumiem, kuri skar mīlestību jauniešu vidū. Es iztirzāju tematus: vienpusēja mīlestība, zaudēta mīlestība, greizsirdība, neuzticība, intīmās attiecības. Apkopojot izmantoto literatūru, cilvēku versijas, es izveidoju šo nodaļu pārskatu. Katras nodaļas beigās ir izdarīti secinājumi, ieteikumi.
1.Dzimumidentitāte
Dzimums ir bioloģiskais fenomens(1), ko nosaka ģenētiskas(2) dzimumhromosomu atšķirības, kas vienam organismam liek piedzimt par vīriešiem, citiem – par sievietēm.
Cilvēka piederību pie noteikta dzimuma nosaka:
1.bioloģiskais dzimums;
2.noteiktas sabiedrības (kultūras) vīriešu un sieviešu lomu uzvedības modeļu un izpildes īpatnību sistēma;
3.indivīdu dzimuma identifikācijas līmenis – pakāpe, kādā indivīda apziņā un pašapziņā integrējas divi iepriekšminētie nosacījumi.
Bioloģiskā dzimuma pazīmes piedzimstot ir signāls, zīme vecākiem par to, kā viņi uztvers, izjutīs, regulēs un domās par bērnu. Bioloģiskajam dzimumam ir pamatnozīme dzimumpartnerības izkopšanā.…