Cilvēka dzīves straujais temps noteikti bija viens no iemesliem kādēļ tika izgudrota mikroviļņu krāsns, jo tā taču gatavo, atkausē un uzsilda ēdienu dažu minūšu laikā. Mikroviļņu krāsns ne vien padara virtuvi komfortablāku, bet arī ietaupa elektroenerģiju un saīsina laiku, kas jāpavada virtuvē.
Mikroviļņu krāsns darbībai nav jāseko līdzi – tajā iebūvētā programma precīzi izpildīs visus lietotāja “rīkojumus”. Pie tam, gatavojot ēdienu mikroviļņu krāsnī, produkti nezaudē vitamīnus un minerālvielas, kā tas notiek, ja produktus ilgstoši vāra vai cep. Vienkāršās mikroviļņu krāsnis paredzētas produktu atsaldēšanai un uzsildīšanai, bet jaunāku modeļu mikroviļņu krāsnis jau drīzāk atgādina ēdiena gatavošanas kombainu- tām ir vairāki ēdienu gatavošanas režīmi. Gatavojot ēdienu šādā mikroviļņu krāsnī, pateicoties īpašai mikroviļņu sadalei un rotējošam šķīvim, var veikt daudzveidīgu produktu apstrādi.
Mikroviļņu krāsns kļūs par lielisku palīgu ēdiena gatavošanā, īpaši, ja nevarat tam atvēlēt daudz laika. Mikroviļņu krāsns darīs Jūsu ikdienas dzīvi komfortablāku un laiku, ko tērējāt gatavojot ēst, varēsiet pavadīt daudz patīkamāk.
Mikroviļņu enerģija ir vidējas frekvences elektromagbētiskās enerģijas forma, kuras viļņu forma ir starp radioviļņiem un infrasarkanajiem stariem. Mikroviļņi no radioviļņiem atšķiras ar to, ka tie ir daudz īsāki un to svārstību frekvence ir daudz lielāka nekā radioviļņiem. Mikroviļņu enerģijai nepiemīt jonizējoša iedarbība, tādēļ tā neatstāj graujošu iespaidu uz šūnām un hromosonām. Ilgstoša mikroviļņu iedarbība rada apdegumus.
Produktu gatavošanai lieto mikroviļņus, kuru frekvence ir 2450 MHz (1 MHz 1 miljons svārstību sekundē) un viļņu garums 12,25 cm. Mikroviļņi ir enerģijas nesējs, bet ne siltums. Mikroviļņi līdzīgi gaismai izplatās pa taisni. Sastopot šķērsli, tie atstarojas, iet cauri vai absorbējas.…