SECINĀJUMI
Zinātniskās pētniecības darba mērķis ir sasniegts. Autore izdara sekojošus secinājumus:
1. Veicot pētījumu, mikroplastmasas atkritumi tika atrasti visos Rīgas līča ūdens virskārtas paraugos, kuru koncentrācijas variēja no 0,23 līdz 0,32 daļiņām/m3, atkarībā no parauga ņemšanas vietas un mēneša.
2. Paraugs ar zemāko daļiņu koncentrāciju tika ņemts aprīļa mēnesī Gaujas ietekā; ar augstāko – augusta mēnesī Rīgas līča dienvidu daļā, Daugavas ietekas ietekmes zonā.
3. Relatīvi augstākas daļiņu koncentrācijas novērojamas Daugavas, nevis Gaujas ietekas ietekmes zonā, kas visticamāk saistīts ar intensīvāku jūras transportu un saimniecisko nozīmi.
4. Plašāk pārstāvētais cieto atkritumu veids bija šķiedras un plastmasas fragmenti, kas ir izplatītākais jūru piesārņojošo atkritumu veids.
5. Mikroplastmasas daļiņu ievākšanas metodi nepieciešams uzlabot, piemērojot to attiecīgās sezonas apstākļiem un nepieciešamības gadījumā samazināt paraugu ieguves laiku, tādā veidā samazinot arī parauga apjomu un parauga sagatavošanai un analīzei patērēto laiku.
6. Pētījumā iegūtie rezultāti pierāda jūras cieto atkritumu tiesiskā regulējuma un dažādu atkritumu apjoma mazināšanas pasākumu nepieciešamību, jo mikroplastmasas daļiņas ir potenciāls drauds jūras videi, kas neatbilst Jūras stratēģijas pamatdirektīvas noteiktajiem kritērijiem.
…