Pasaules iedzīvotāju skaitu nosaka dabiskie bioloģiskie procesi – iedzīvotāju ataudze, taču atsevišķu reģionu un valstu iedzīvotāju skaits mainās arī cilvēku mehāniskās kustības – migrācijas (iedzīvotāju pārvietošanās vienas valsts teritorijā vai pārceļošana no vienas valsts uz citu valsti) rezultātā.
Migrācija pastāvējusi visā cilvēces vēsturē. To izraisījuši gan ekonomiski (nepieciešamība iegūt jaunas apstrādātas zemes vai dabas bagātības), gan sociāli (labāku dzīves un darba apstākļu meklējumi), gan politiski (piespiedu iedzīvotāju pārvietošana, patvēruma meklējumi) apstākļi.
Migrācija tieši ietekmē nacionālo sastāvu, tā piemēram, ASV un Kanādā, kā arī Austrālijā pamatiedzīvotāju (indiāņu, aborigēnu) īpatsvars ir ļoti niecīgs. Daudzās valstīs (Latvija, Beļģija utt.) ir liels citu tautību skaits, savukārt Zviedrijā citas tautības pārstāvju ir tikai 4%.
Kursa darba galvenie mērķi ir izanalizēt, izpētīt pastāvošo situāciju Latvijā, noteikt pastāvošās tendences, kā arī salīdzināt Latviju ar citām Eiropas valstīm.
Kursa darbs sastāv no divām daļām: migrācija un iedzīvotāju nacionālais sastāvs.
Kursa darba sastādīšanai tika izmantoti – mācību grāmata un statistikas dati.
Kursa darbā netika iekļauta visa pieejamā informācija, jo bija ierobežots kursa darba apjoms (maksimāli 20 lpp.).…