Ikdienu nākas dzirdēt par kriminālnoziegumiem, kas saistīti ar vardarbību. Tie var būt sīki, jauniešu starpā notikuši kautiņi, bet tik pat bieži, tie ir smagi noziegumi ar letālām sekām. Bieži šos noziegumus pastrādā jau iepriekš sodītas personas, vienkārši, lai iegūtu naudu savām vajadzībām. Par sekām šie cilvēki nedomā – par to, ka atņem cilvēkam dzīvību, par to, ka atstāj bērnus bez apgādniekiem, traumē morāli cilvēkus visam mūžam- rada mūžīgo baiļu sajūtu! Ja cilvēks guvis smagus miesas bojājumus, visticamāk, viņam būs jāpārcieš ilgstoša un dārga ārstēšanās, būs nepieciešama arī rehabilitācija.
Visu veidu miesas bojājumi pret personas veselību, uzskatāmi par noziedzīgu nodarījumu, par kuriem paredzēta atbildība Krimināllikuma 125. – 131. pantā, un tādi noziedzīgi nodarījumi, kuri vērtējami kā bīstami dzīvībai un veselībai (132.-142.pants). Miesas bojājumu nodarīšana ir prettiesisks kaitējums citas personas veselībai.
Saskaņā ar Krimināllikumu miesas bojājumi atkarībā no smaguma pakāpes tiek iedalīti trijos veidos un šādas gradācijas pamatā ir sekas, kas radušās miesas bojājuma rezultātā.
Vidēja smaguma miesas bojājumi ir tādi miesas bojājumi, kas bijuši par iemeslu ilgstošam veselības traucējumam (pārsniedz 21 dienu) un ietver galvaskausa ārējās plātnītes lūzumu, krūškaula, ribu lūzumus, u.c., kā arī bijis par iemeslu vispārējo darbspēju paliekošam zaudējumam mazāk nekā vienas trešdaļas apmērā (10%-30%).…