Miegs – tā ir nodarbe, kas aizņem trešdaļu no cilvēku dzīves, un savejādā ziņā miegs pat ir svarīgāks par ēšanu. Miegs ir nenovērtējams cilvēka enerģijas un spēka avots, tas ir arī mūsu mundruma noslēpums un bez tā cilvēki vienkārši nespētu izdzīvot. Tomēr ir pamats bažām, ka mūsdienās cilvēki nemaz nezina, kāpēc tiem ir nepieciešams miegs. Šajā straujajā laikmetā miega daudzums cilvēku dzīvēs ir drastiski samazinājies, un tie pat nenojauš kādu kaitējumu ar savu rīcību tie dara savai veselībai un augstākajai neirālajai darbībai, kuras stabila darbība ir ikdienas drošības pamats. Šajā darbā tiek dots plašs ieskats par miega nepieciešamību un tā ietekmi uz dažādiem cilvēka dzīves procesiem.
Darba mērķis bija iegūt pieredzi zinātniski pētnieciskā darba izstrādē, izpētot kā miegs ietekmē augstākās neirālās darbības precizitāti un ātrumu. Tika izmantotas vairākas metodes – interneta un grāmatu resursu analizēšana, informācijas apkopošana, kā arī autori izveidoja paši sava pētījuma gaitu soli pa solim, un to arī realizēja. Lai sasniegtu mērķi darba autori veica padziļinātu literatūras avotu izpēti, tieši par miegu vispārīgi, kā arī par tā ietekmi uz augstāko neirālo darbību. Tika veikts arī jau minētais pētījums, kur autori pārbaudīja dažāda miega daudzuma ietekmi un augstāko neirālo darbību – reakcijas ātrumu, domāšanas spējām, precizitāti u.tml. Kopā darbā tika izveidotas 3 nodaļas, kur pēdējā nodaļa tika veltīta praktiskajai daļai.
Zinātniski pētnieciskā darba rezultātā tika secināts, ka slikta pašsajūta un nogurums ir pavisam neliela daļiņa no miega trūkuma negatīvās ietekmes uz cilvēka veselību. Pētījuma rezultātā tika secināts, ka pavadot nomodā 24 stundas drastiski samazinās atmiņas spējas, domāšanas ātrums un reakcijas ātrums.…