Meži Latvijā aizņem 2 931 miljonus ha jeb 45 % no valsts platības. Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvija uzskatāma par valsti, kas bagāta ar mežiem. Eiropā meži vidēji aizņem 33 % sauszemes teritorijas. Valsts apsaimniekošanā ir 1 458 394 ha (49,9 %) meža, savukārt pārējie meži aizņem 1 464 794 ha (50,1 %). Meži dod būtisku ieguldījumu Latvijas ainavas veidošanā, bioloģiskās daudzveidības, kultūrvēsturiskās vides un iedzīvotāju veselības saglabāšanā un pilda vides aizsardzības funkcijas – novērš augsnes eroziju Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē, samazina piesārņojuma ietekmi uz ūdenstilpnēm un ūdenstecēm.
Sadalījumā pa administratīvajiem rajoniem valsts teritorijas mežainums nav vienmērīgs – tas mainās no 25-30 % (Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Preiļu, Rēzeknes rajonā) līdz pat 50-60 % (Ventspils, Talsu, Aizkraukles rajonā). Mežainumam valstī ir tendence palielināties, galvenokārt privātajā sektorā, apmežojot lauksaimniecībā neizmantojamās zemes. Latvijā palielinās arī koksnes krāja – 2002. gadā koksnes kopkrāja sasniedza 585 miljonus kubikmetru, kas ir par 3,3 reizēm vairāk nekā 1938. gadā. Svarīgākie šī pieauguma iemesli ir mērķtiecīga mežsaimnieciskā darbība audžu produktivitātes palielināšanai, meža platību pieaugums, relatīvi lielais vidēja vecuma audžu īpatsvars ar lielākiem pieaugumiem.
Bieži dzirdēti apgalvojumi, ka meži tiek par daudz cirsti un drīz to vairs nebūs vispār. Jāatzīst, šī problēma ir aktuāla tropiskajos mežos, kur pēc koku nociršanas augsne degradējas, tāpēc jauns mežs vairs izveidoties nespēj. Latvijā vērojama pretēja situācija, jo gan dabisko faktoru (augšņu īpašības, klimats), gan cilvēka darbības dēļ (samazinās platību apjoms, ko izmanto lauksaimniecībā) meža platību īpatsvars no 1923. gada, kad mežainums bija 23 %, līdz 2003. gadam , kad mežainums bija 45 %, ir gandrīz dubultojies. Meža platību pieaugums prognozējams arī turpmāk, jo turpināsies lauksaimniecībā neizmantoto zemju dabiskā aizaugšana, kā arī to mākslīgā apmežošana. Līdz ar meža platību palielināšanos pieaudzis arī kopējais mežos augošās koksnes apjoms, kas 2004. gada sākumā bija 578 miljoni kubikmetru. Tas nozīmē, ka katram Latvijas iedzīvotājam „pieder”249 kubikmetri koksnes.…