Atšķirībā no tropu mežiem, katru gadu Latvijas mežu platības palielinās – tiek iestādīts vairāk jaunu koku nekā nocirsts.Ik gadu katra nocirstā koka vietā AS “Latvijas valsts meži” iestāda divus jaunus kociņus, turklāt, attīstoties zinātnei, nu stādi tiek radīti spēcīgāki, ar īpaši uzlabotu sakņu sistēmu, tāpēc jauniestādītiekociņi izaug par lieliem kokiem ar vērtīgu koksni! Meži tiek dēvēti par mūsu planētas “zaļajām plaušām”.Tas tāpēc, ka mums vajadzīgs skābeklis, lai varētu dzīvot un elpot, savukārt koki izdala daudz vairāk šīs mūsu “dzīvības gāzes”, nekā paši patērē savai augšanai.[2]
Meža komerciālais pamatprodukts – koksne jau no seniem laikiem noderēja celtniecībai un dažādu sadzīves priekšmetu izgatavošanai. Mežmateriālu nozīme laika gaitā ir nepārtraukti pieaugusi. Latvija ir viena no mežainākajām Eiropas valstīm. Mežs un koksne ir galvenais Latvijas resurss. To apliecina arī meža platība, izteikta procentos no valsts kopējās teritorijas jeb mežainums. Pēc līdz šim veikto meža statistiskās inventarizācijas mērījumu provizoriskajiem datiem, meža un meža kritērijiem atbilstošu bijušo lauksaimniecības zemju kopējā platība Latvijā sasniedz aptuveni 3,6 miljonus hektāru jeb 55,9% no valsts teritorijas.
Mežam piemīt izcilas rekreatīvā resursa spējas, jeb tas palielina, uzlabo un atjauno cilvēka darba spējas. Latvietim mežs ir īpaši tuvs. Tiek iekopti gan pilsētu parki, gan veidoti dabas parki, kur cilvēks var atpūsties, gūt estētisku baudījumu un apmierināt savas Sociālās vajadzības.
…