Kursa darba temats ir “Meža īpašnieka tiesības un pienākumi meža apsaimniekošanā”. Šo tēmu izvēlējos, jo šī tēma ir interesanta, un ir aktuāla cilvēkiem, kam ir mežs īpašumā. Sākot virsmežniecībā interesēties par meža īpašnieka tiesībām un pienākumiem meža apsaimniekošanā, sastapos ar jautājumu virkni, kas radās daudzo neskaidrību un nezināšanu dēļ, tāpēc šī darba mērķis ir apkopot visu nepieciešamo informāciju par meža apsaimniekošanu un izskatīt jautājumus par meža īpašnieka tiesībām un pienākumiem apsaimniekojot mežu.
Mūsdienās cilvēki vairākumā cenšas dzīvot tālāk no dabas un būt tuvāk mūsdienīgai civilizācija un progresam, bet mēs tomēr dzīvojam dzīvā pasaulē, bez tādas ekosistēmas kā mežs pasaulei būs grūti eksistēt, jo mežs ir kā pasaules plaušas. Pat ja cilvēki šodien visu laiku pavada tālu no dabas un mežiem, viņiem joprojām gribās pēc grūtas darba nedēļas atvilkt elpu un pavadīt laiku tuvu dabai.
Ja cilvēkam īpašumā ir mežs, tas ir ļoti liela bagātība, jo mežs dod gan lielu estētisku baudījumu, gan materiālu labumu. Šīs abas funkcijas ir cieši saistītas. Tas allaž jāpatur prātā. Ja virsroku ņems tikai materiālās intereses, ja gribēsim no meža tikai grābt, paliksim zaudētājos. Par to liecina reāli fakti gan ārzemēs, gan jau arī mūsu zemē. Mežs ir dāsns tikai pret tiem kas tur dodas kā pie drauga. Mežam nedrīkst nodarīt pāri. Diemžēl daudzviet cirsts pāri mēram, bet atjaunots pārāk maz. Ne jau visi apzināti grib noplicināt savus mežus. Nereti cilvēks, ieguvis mežu savā īpašumā, nezina, kā mežā uzvesties, ko tur darīt, ko nedarīt. Tāds, pats varbūt neapzinādamies, var nodarīt prāvu kaitējumu gan sev, gan sabiedrībai kopumā. Ļoti svarīgi zināt savas tiesības un pienākumus veicot jebkādas darbības.…