Referāta tēma ir „Meža ceļu būve”. Šo tēmu izvēlējos, lai apskatītu mežu ceļu būvi, kas ir ekonomiskas un racionālas mežu apsaimniekošanas priekšnoteikums, kā arī šis temats sniedz pamata ieskatu vienā no galvenajiem meža inženieru uzdevumiem.
Pētnieciskā darba mērķis ir izpētīt vispārīgos meža ceļu datus Latvijā, meža ceļu būves īpatnības, augšņu veidu īpatnības, kā arī meža ceļa plātnes projektēšanu.
Darba uzdevumi saistībā ar mērķi ir šādi:
1.Iepazīties ar meža ceļu būves pamatjautājumiem.
2. Savākt datus par meža ceļu būvi, augšņu īpatnībām un ceļa plātņu projektēšanu.
3.Apkopot iegūtos datus.
Darbs sastāv no teorētiskās daļas, kurā tiek skaidroti teorijas pamatjautājumi par meža ceļu būvi. Tālāk darbā tiek apskatīti meža ceļu būves, rekonstrukcijas, gruntu īpatnības un ceļa projektēšana.
Šo darbu var izmantot kā papildu mācību materiālu inženieru studiju programmās, kā pamatieskatu meža ceļu būvē.
Veicot šo pētniecisko darbu, autors ir guvis iemaņas referātu veidošanā, kuras būs lietderīgas līdzīgu darbu izstrādē, kā arī ir guvis zināšanas par ceļu būvi.1. Vispārīgie dati
1.1. Meža ceļu būves pamatojums
Mežu ceļu būvei ir milzīga nozīme, jo racionāls meža ceļu tīkls ir svarīgs intensīvas meža apsaimniekošanas priekšnoteikums. Infrastruktūras tīklam ir jānodrošina maksimāli tuva piekļūšana katram konkrētam meža nogabalam, lai veiktu meža kopšanu vai izstrādāšanu. Tas atvieglo arī meža aizsardzību pret ugunsgrēkiem, meža pārvaldīšanu, mežsaimniecisku un medību pasākumu veikšanu, kā arī ļauj pilnvērtīgi, ērti izmantot meža rekreācijas dotās iespējas (ogošana, sēņošana, dekoratīvo materiālu vākšana, aktīvā atpūta)…