Dota novada karte (pamats), izzāģēti gabaliņi no finiera. Bērni darbojas individuāli – jāsaliek novada karte, par paraugu ņemot lielo karti.
2. variants „Saliec vārdus” 3. un 4. pakāpe
Uzdevumi:
1. Paplašināt un nostiprināt bērnu zināšanas par savu dzimto novadu.
2. Atpazīt burtus norādītajā vietas nosaukumā, salikt vārdu, mēģināt izlasīt.
3. Paplašināt bērnu redzesloku, vārdu krājumu, vingrināt stāstīt prasmi.
4. Attīstīt bērnu atmiņu, uzmanību un pirkstu sīko muskulatūru.
5. Veicināt bērnu interesi par novadu.
Spēli var spēlēt visa grupa vienlaicīgi, sākot no novada kartes augšas, izlasa apdzīvotās vietas nosaukumu, kopā ar skolotāju uzraksta vietas nosaukumu uz tāfeles, bērni saliek saliekamajās ābecēs vai uz paliktnīšiem, samainās ar blakussēdētāju un pārbauda viens otru.
Tad vēlreiz izlasa vietas nosaukumu un pārrunā ko katrs par šo vietu zina ( piemēram, Korģene – atrodas bērnudārzs, darbojas divi veikali, ir liela, plaša bibliotēka, pagalmā atrodas skaista estrāde, pavasaros bieži pārplūst grāvji, sporta laukums, kur pavasaros peldinām kuģīšus, netālu tek upe Korģīte, kuras krastos tikko nokusīs sniegs uzziedēs zilās vizbulītes, z/s Dunduri, audzē zāļu tējas, mēbeļu cehā ražo mēbeles u.t.t.).
Šo spēli var izmantot ievadnodarbībās iepazīstināšanā ar dzimto novadu, kad skolotāja papildinot bērnu teikto rāda attēlus, fotogrāfijas, stāsta nostāstus, teikas, nostiprina bērnu zināšanas.
…