Grāmatas nākamajā sadaļā uzmanība ir vērsta uz makro un mikro dimensiju vēsturisko metaforu analīzi. Daži pētnieki ir pētījuši semantiskās un biežuma variācijas vārdam „mīlestība” piecos gadsimtos. Daži citi pētnieki sapludina teorijas, lai parādītu, ka datoru attīstība „darbavirsma” metafora pēdējos 30 gadus var tikt lasīta kā multimodāla konceptu sērijas integrācija, kas adaptējas cilvēku-datoru interfeisā ar reālās pasaules lietotājiem. Pētnieku 4 soļu metode iezīmē problēmas, kas atkarīgas no leksikas, kas izmantota galvenokārt. Norādīts, kādi uzlabojumi ir jāveic metaforu identificēšanas procedūrā. Citi pētnieki arī norādījuši uz to, ka tiešsaistes un bezsaistes interpretācijas vispārējām noveļu interpretācijām nevar tikt attiecinātas tikai uz metaforu saprašanu, bet ir jāveic empīrisko metožu kombinācija. (1.)
Grāmatas 3. sadaļa apskata metaforu līdziniekus un aptver to tiešsaistes apstrādi un nākamo interpretāciju diskursā, kas parāda reālās pasaules problemātiku lingvistiskajā pētniecībā, kam nevajadzētu būt fenomenam, bet gan iespējai veikt ieskatu sociālajās un pragmatiskajās metaforās. (1.)
Vēl var minēt arī 2012. gada pētījumu apskatu „Metaforu analīze: Pētniecības prakse piemērotajā lingvistikā, sociālajās un humanitārajās zinātnēs”. Raksts tapis Honkongas Baptistu universitātē. Apskatīti Linas Kameronas (Lynn Cameron) un Roberta Maslena (Robert Maslen) pētījumi. (3.)
…