Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:790949
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Meklēšanas jēdziens, izpratne un mērķis    6
  Meklēšanas objekti    8
  Meklēšanas veidi    15
  Meklēšanas organizācija, meklēšanas prasības    18
  Meklēšanas versija un plānošana    20
  Secinājumi    22
  Izmantotā literatūra    24
Darba fragmentsAizvērt

Meklēšana – procesa virzītāja darbības komplekss, ietverot meklēšanas versiju izvirzīšanu, izmeklēšanas un citu darbību plānošanu un realizāciju, uzdevumus policijai nolūkā atrast zināmu apsūdzēto, tiesājamo vai aizdomās turēto, kā arī liecinieku un cietušo vai konkrētu priekšmetu, kuru atrašanās vieta nav zināma, bet kuri nepieciešami patiesības noskaidrošanai lietā.
Ar meklēšanu ir jāsaprot procesa virzītāja darbība krimināllietā, lai noskaidrotu konkrēta, zināma objekta (personas, priekšmeta, dokumenta, dzīvnieka) atrašanās vietu, ja tas ir nepieciešams izmeklēšanas interesēs.
Meklēšana – izmeklēšanas un orgānu izziņas darbība, ievirze uz objektu noteikšanu un atrašanu, kam ir nozīme esošajā lietā.1 Meklēšanu varētu definēt kā operatīvās darbības, kriminālmeklēšanas un citu pasākumu sistēmu, ko veic kriminālpolicija, lai atrastu noziedzniekus, bezvēsts pazudušas un citas likumos noteiktas personas.
Meklēšanai pakļauj tikai jau noskaidrotus, konkrētus objektus, kuri ir noslēpušies vai noslēpti no izmeklēšanas un to atrašanās vieta nav zināma.2
Meklēšanas darbība pārstāv orgānu izziņas un sākotnējo izmeklēšanas funkciju. Tās saturs sastāv no plānotāju atrašanas, kas gatavojas un izdara noziegumus, apsūdzēto atrašanas un konstatēšanas, objektiem ( personu un priekšmetu) – informācijas pierādījuma nesējs, nozīmīgai patiesības noskaidrošanai krimināllietā.
Ja meklēšanas kopējais mērķis ir noteikšana un atrašana, tad tāds pats mērķis ir operatīvi-meklējošai darbībai kā daļai no meklēšanas.
Manuprāt, meklēšanai izmeklēšanas procesā viennozīmīgi ir ļoti liela nozīme cīņā pret noziedzību, kā arī tai ir ļoti būtiska nozīme krimināllietas izmeklēšanā, jo tā ir organiska un neatņemama izmeklēšanas sastāvdaļa.
Meklēšanas darbības struktūra:
1)operatīvie meklēšanas pasākumi, tie sastāda meklēšanas darbības saturu, tos izpilda speciālie dienesti
2)izmeklētāja darbības saturs, ko nosaka izmeklēšanas darbības un meklēšanas pasākumi
Lai vairāk izprastu šo darbību struktūru uzrakstīšu to atšķirības. Operatīvie meklēšanas pasākumi ir meklēšanas darbības specifisks veids, kuru veic ar speciāliem līdzekļiem (tikai operatīvie darbinieki) operatīvā izmeklēšanas darbība ar iekšlietu orgānu prerogatīva, savukārt izmeklētāja meklēšanas darbība ir ar procesuālu raksturu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties