Pasaulē ir apmēram 90 miljoni bišu saimju, no tām cilvēka pieradinātas un izvietotas dažāda tipa mājokļos - stropos – 49 miljoni saimju. Pasaules ražīgākā bišu saime dzīvojusi Austrijā un gadā devusi 485 kg preču medus.
Biškopība vairāku tūkstošu gadu garumā daļai pasaules iedzīvotāju ir devusi vērtīgu produktu – medu, kā arī iespēju no tā gatavot atspirdzinošus vai viegli reibinošus dzērienus. Tik pat vērtīgs produkts ir arī vasks.
Biškopība ir neatņemama un ne ar ko neaizstājama lauksaimniecības ražošanas nozare. Jo augstāka ir lauksaimniecības kultūra, jo lielāka nozīme biškopībai ir kultūraugu ražu celšanā un to nodrošināšanā.
Uzskata, ka dravniecība bišu un medus izpratnē ir apmēram 10 000 –15 000 tūkstošus gadu sena. Par to liecina Austrumspānijā atrasta freska. Bizantijā Konstantīna VII laikā bijusi biškopības enciklopēdija “Ģeoponika”. Slavenais matemātiķis Pitagors apgalvojis, ka savu ievērojamo vecumu – 90 gadus – viņš sasniedzis lietojot veģetāru diētu un MEDU! Tuvajos Austrumos bites dēvētas par dieva dāvanu, Indijā medus par dzīvības vielu, Senajā Grieķijā Olimpa dievi pārtikuši no ambrozija un nektāra, utt. Šo faktu un informācijas uzskaitījumu varētu turpināt vēl ilgi, to ir patiesi daudz. …