Pētniecības laikā sapratām, ka iegūtos datus spējam veiksmīgi iegūt un apkopot, bet nespējām veikt korelāciju, kas šķita interesants process, bet tehniski sarežģīts, jo mums nebija nepieciešamās programmas, lai ievadītu mūsu iegūtos datus. Apkopojot datus, bija nepieciešams uzzināt, kur atrodas Nacionālās Bibliotēkas filiāle, kurā sastopami žurnālu arhīvi, kuri vecāki pa trim gadiem un interesantiem nākotnē varam ieteikt uzreiz doties uz Jēkaba ielu pretī saeimai.
Nākotnē iesakām pētniekiem, kuri vēlas veikt līdzīgu izpēti, rūpīgi izvērtēt kategoriju izveidi, lai sadaļa cits nepārsniegtu 10%, īpašu uzmanību pievēršot tēmu daudzveidībai, jo šajā kategorijā mēs neparedzējām, ka atsevišķas sadaļas būtu jāpaplašina, lai „cits ” nepārsniegtu 10%.
Mūsu darbā iegūtie dati arī daļēji sasaucas ar citiem pētījumiem, piemēram, TNS Latvia 2008.gada janvārī veiktā pētījuma, rezultāti rāda, ka Latvijas iedzīvotāji par vissvarīgākajām vērtībām attiecībās starp vīrieti un sievieti uzskata saticību, savstarpējo sapratni (34 %), uzticību (27 %) un mīlestību (17 %) un, kaut arī žurnālā „Santa ” apkopoto datu izlase mūsu pētījumā atšķīrās, arī mēs novērojām, ka rakstos par ģimeni šīs vērtības dominēja.
Kopsavilkumā mēs varam secināt, ka šāda veida pētījumu nākotnē varētu veidot vēl plašāku un izvērstāku, jo žurnāls „Santa”, spriežot pēc dažādiem reitingiem interneta mājaslapās un žurnālos pastāvēs vēl ilgi un turpinās savu darbību, kā viens no vecākajiem žurnāliem Latvijā. Mēs uzskatam, ka būtu ļoti interesanti nākotnē papētīt sieviešu un vīriešu attiecību atspoguļojumu preses izdevumā „Santa”, vai kādā citā populārā medijā un pēc tam iegūtos datus salīdzināt ar mūsdienu preses izdevumiem, jo būtu interesanti uzzināt, kā pēc desmit gadiem šīs tendences būtu mainījušās, kādas tēmas tiktu apspriestas vairāk un kāds veida attiecību atspoguļojums būtu populārāks.
…