Mēs zinām, ka laika, ko veltīt saviem bērniem, paliek arvien mazāk. Viņi zināmā mērā ir kļuvuši par TV un citu moderno tehnoloģiju manipulāciju upuriem.
Faktiski ar mediju starpniecību tiek mainīta vērtību un morāles orientācija sabiedrības uzskatos, tieši tāpēc mediju saturam ir liela nozīme. Īpaša loma šajos procesos ir masu saziņas līdzekļiem, kuri ir gan izziņas procesu veicinoši, gan - varētu pat teikt - iznīcinoši.
Mediji ir spēcīgs sabiedriskās domas veidotājs, un to satura kvalitāte būtiski ietekmē sabiedrības attīstību. Masu mediji producē noteiktus stereotipus gan uzvedībā, gan gaumē, tas attālina jauniešus no patiesās realitātes. Tur iekšā esmu tāds, bet izejot ārā esmu atkal cits. Pusaudzis, kura personība vēl tikai veidojas, patiesībā ir viegli aizskarams un ietekmējams. Tiek izvirzīti labas vai sliktas gaumes paraugi, kas reprezentē to vai citu sociālās dzīves, attiecību un izpausmju modeli.
Masu medijiem un pedagoga darbībai ir vairāk kopīgā nekā atšķirīgā. Abos gadījumos mēs varam runāt par informācijas sniedzēju, pasniegšanas veidu jeb metodi, par sniegto informāciju, informācijas saņēmēju un informācijas saņēmēja atbildes reakciju.
Internets ir viegli pieejams un vieš uzticību. Tomēr bērniem un jauniešiem internets nav tikai izklaides vai informācijas meklēšanas līdzeklis, bet arī socializācijas instruments. …