Secinājumi
Rakstot savu darbu, autore nonāca pie vairākiem secinājumiem:
1. Mūsdienās medijpratība kļūst arvien aktuālāka, par to tiek veikti arvien jauni un jauni pētījumi, tiek izdalīti tradicionālie mediji un jaunie mediji. Līdz ar to pastāv lielāks risks, ka ne vienmēr pieejamā informācija ir pilnīgi patiesa.
2. Medijpratība un informācijpratība tiešā veidā iespaido indivīda un sabiedrības dzīves kvalitāti, jo informācijas telpa, kurā atrodamies, lielā mērā ietekmē to, kā uztveram un attiecamies pret notiekošo, kam ticam un kā rīkojamies. Sabiedrībai, kura teju slīkst informācijas pārbagātībā, tā ir viela pārdomām.
3. 5. klašu skolēniem zināšanas par medijpratību ir ļoti sliktas, jo viņi nespēja atbildēt uz vairākiem jautājumiem, kā arī neizteica savu viedokli. Savukārt 10. klašu skolēniem zināšanas vērtējumas kā viduvējas, jo atbildes bija daļēji pareizas.
4. Vissliktākās zināšanas ir uz jautājumiem par to, kas ir dezinformācija, kā arī par to, kas notiek, ja kāds dalās ar maldinošu vai nepatiesu informāciju. Savukārt visvairāk skolēni ir informēti par to, kas notiek, ja tiek rakstīti naidpilni komentāri, kā arī par kritisko domāšanu. Uz nevienu uzdoto jautājumu netika sniegtas pilnīgi pareizas atbildes.
…