Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
12,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:666094
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievad    3
1.  Mediju atbildības un brīvības jēdziena saturs    4
2.  Mediju atbildības līmeņi    5
3.  Mediju atbildība un ētika    6
4.  Preses brīvības un atbildības noteikšana    7
5.  Mediju brīvības un atbildības dimensijas problēmas    8
  Nobeigums    10
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Preses brīvība ir mediju īpašība, kas raksturo medija neatkarību no dažādām tā darbību ietekmējošiem faktoriem. Brīvības nams (Freedom House) dažādās valstīs kopš 1979. gada klasificējusi preses un raidorganizāciju sistēmas kategorijās – „brīvas”, „daļēji brīvas” un „nebrīvas”. Latvijas prese, piemēram, ietilptu kategorijā „brīva”, bet kā liecina pēdējo gadu priekšvēlēšanu perioda atspoguļojums, preses brīvība reizēm Latvijā ir apdraudēta un pretendē uz „daļēji brīvas” preses statusu.
Preses atbildība ir pienākumi un standarti, kurus piemēro kāda mediju organizācija (piemēram, Latvijas Žurnālistu savienība) un šīs normas ir kopīgas kā ikvienam atsevišķam profesionālim, tā mediju organizācijai kopumā.
Abas šīs īpašības ir vienotas kopīgā dimensijā attiecībā pret diviem objektiem – auditoriju un īpašnieku. Transnacionālā mediju piederība kādam globālam ekonomiskajam spēkam ietekmē gan medija atbildību, gan brīvību, tādēļ īpaši svarīgi ir aplūkot mediju atbildības un brīvības dimensiju Eiropas Savienībā. Šī ir viena no būtiskākajām problēmām mediju vidē mūsdienās.
Neapšaubāmi medijiem ir izšķiroša loma demokrātiskas, kapitālistiskas sabiedrības kultūras veidošanā. Mediji ekonomiski ir dziļi iesaistīti tirgū un patēriņa virzībā; tie arī pieskaņojas politikas ikdienas ritmam; tie mums piedāvā daudz dažādu pasaules uzskatu, vietēju un nacionālu, globālu, kas pieejami caur dažādiem žanriem un tehnoloģijām. Tiek uzskatīts, ka mediji veido mūsu identitātes, vērtības un uzskatus. Tieši tādēļ mediju vara nedrīkst pārsniegt savas auditorijas tiesības un neizpildīt tās ekspektācijas. Mediju atbildības un brīvības mijiedarbību ir svarīgi novērot un analizēt, jo šīs mijiedarbības negatīvās sekas var izraisīt auditorijas uzmanības un uzticības zudumu mediju organizācijām.
Šajā darbā tiek aplūkots mediju atbildības jēdzienu nozīme, saturs, atbildības līmeņi un mediju atbildība ētikas kontekstā, vadoties pēc P. Schlessinger, D.McQuail, P. Jones, E.Levita un A.Shelton teorētiskajām nostādnēm.





1. Mediju atbildības un brīvības jēdziena saturs

Rietumos preses brīvību vispārīgi saista ar Sieberta tā saukto libertāriešu preses teoriju (1956), kas saistās ar personisko brīvību, privātīpašumu un peļņas motīvu vai KHAAS (CHAOS) – konkurence, heterogenitāte, autonomija, atvērtība un savtīgums - paradigmu (Merrill,2000a). Libertariāņu preses nolūks ir „informēt, izklaidēt un pārdot”, bet galvenokārt palīdzēt atklāt patiesību un pārliecināties par valdības atbilstošu darbību (Siebert et al., 1956:7) .

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,77 €
Materiālu komplekts Nr. 1129565
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties