Mežs ir viens faktoriem, kurš veido vidi, kurā dzīvojam. Tas sniedz arī daudz un dažādu resursu, viens no tiem ir medību resurss.
Par referāta tēmu izvēlējos: „Medījamo savvaļas dzīvnieku uzskaite, nomedīto dzīvnieku skaits”. Šādu tēmu izvēlējos, jo ģimenes vīriešus ļoti saista šī lieta, turklāt arī pati nupat kā esmu kļuvusi par mednieci, tāpēc ir interesanti pavērot, cik dzīvnieku nomedīti aizvadītajos gados, kur nomedīto ir visvairāk.
Medību resursi
Medību saimniecības stāvokļa kontroli un medību reglamentējošo normatīvo aktu uzraudzību Latvijā veic Valsts meža dienests.
Valsts meža dienests katru gadu, iesaistot medību tiesību lietotājus organizē medījamo dzīvnieku uzskaiti. Tā tiek veikta pēc zemkopības ministra apstiprinātas metodikas.
Uzskaitītas tiek visas medījamo zīdītāju sugas un daži šobrīd aizsargājami, bet vēsturiski tradicionāli medījami zīdītāji, kā ūdri un brūnie lāči, bet no putniem - medņi, rubeņi un baltirbes – kopā 22 dzīvnieku sugas. Uzskaites pamatplatība ir mežsarga apgaita. Valstī kopumā uzskaites datu apkopošanu un analīzi veic Valsts meža dienesta Medību daļa.
Pirms medību sezonas sākuma Valsts meža dienests izsniedz limitēto medījamo dzīvnieku medību atļaujas medību tiesību lietotājiem. Vienas medību sezonas laikā Valsts meža dienesta medību daļa un mežniecības izsniedz arī aptuveni 25000 mednieku sezonas kartes.
Lai nodrošinātu nomedīšanas apjomu administrēšanu, Valsts meža dienests veic medību saimniecības konsultatīvo grupu darba koordināciju, lielāko pieļaujamo nomedījamo dzīvnieku skaita apstiprināšanu, medību atļauju izgatavošanu un izsniegšanu, datu apkopošanu par nomedītajiem dzīvniekiem, datu apkopošanu par bojā gājušiem medījamiem un īpaši aizsargājamiem dzīvniekiem, kā arī medījamo dzīvnieku lauksaimniecībai un mežsaimniecībai nodarīto postījumu uzskaiti. …