Tomēr, izmantojot sistēmisko iztulkošanas metodi un apskatot nodarījuma raksturu, gadījumā ar apvainojošu vēstuļu sūtīšanu amatpersonām ir jāsecina, ka šo vēstuļu autoru piespiedu ārstēšana psihoneiroloģiskajā slimnīcā pārkāpj samērīguma principu, jo noteiktais personas tiesību ierobežojums ir ievērojami lielāks par nodarīto pārkāpumu.
Tad šādos gadījumos pamats krimināllietas ierosināšanai būs tikai neslavas celšana (KL 157.pants-par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski).4 Un abi šie noziedzīgie nodarījumi ir kvalificējami tikai kā kriminālpārkāpumi par ko nav paredzēts pat cietumsods. Jāņem vērā arī tas, ka goda aizskaršanai un neslavas celšanai ir drīzāk civiltiesisks, nevis krimināltiesisks raksturs un parasti par šādiem nodarījumiem lietas tiek risinātas civiltiesiskā kārtībā, pieprasot kaitējuma atlīdzību saskaņā ar Civillikumu.
Kā arī, jāatzīmē, ka apskatāmajās lietās parasti tiek pārkāptas arī cilvēka tiesības uz pieeju tiesai, jo bieži tiesa lemj jautājumu par personas piespiedu ārstēšanu, personu pat neredzējusi un neuzklausījusi. Tas var tikt atzīts par būtisku Satversmes 92.panta (ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību)5 un Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 6.panta pārkāpumu, proti, tiek pārkāptas tiesības uz taisnīgu tiesu.6
Secinājumi
1. Pēc autores domām, viena no galvenajām problēmām ir finansējums slimnīcās, jo nepietiekamais finansējums rada ļoti daudz problēmu, piemēram, pašlaik sakarā arī ar krīzes apstākļiem tiek samazināts darbaspēks, attiecīgi samazinās slimnīcas darbinieku kvalitatīvais darba izpildījums, jo, lai arī kā gribētos viens cilvēks nevar izpildīt darba apjomu, kas prasa 2 cilvēku kopējo darbu, īpaši svarīgi tas ir tieši medicīnas nozarē.
2. Diemžēl, arī atalgojums spēlē lielu jomu, jo mūsdienās ir parādījies negatīvs stereotips- ‘’kā man maksā, tā arī strādāšu’’. Un sekojoši liela daļa darbinieku veic savu darbu ar nolaidību un nevērību. Kā arī bieži presē, televīzijā varam redzēt un dzirdēt lielo kukuļdošanas apjomu, diemžēl korupcija mūsdienās ir ļoti dziļi iesakņojusies mūsu sabiedrība.
3. Autore savā darbā savu uzmanību korupcijai pievērsa tāpēc, ka pilnīgi neizslēdz gadījumus, kad cilvēkiem piemēro medicīnisko ārstēšanu, bet uzpērkot ārstu var izbēgt šo sodu, ja runa iet par ‘’svarīgām personām’’.
…