Senā Ēģipte
Ēģiptiešiem mājas parasti bijušas ļoti krāšņi un bagātīgi iekārtotas. Ēģiptiešu mājā atrodami gandrīz visu mūsdienu mēbeļu piemēri: taburetes, krēslus, gultas, galdus, lādes. Sensenais paradums sēdēt uz zemes saglabājās arī Ēģiptē. Tomēr var apgalvot, ka mūsdienu mēbeles, kas domātas sēdēšanai, radušās tieši Ēģiptē. Sākumā ēģiptiešiem bijuši tikai zemi ķeblīši un soliņi, kas norāda, ka viņiem līdzīgi kā citiem austrumniekiem paticis sēdēt sakrustotām kājām.
Ķebļiem parasti bija virpotas kājas ar mākslinieciski noformētām stiprinājuma vietām. Ēģiptē radās saliekamais soliņš, un praktiski tā forma nav mainījusies arī mūsdienās, ja u vienīgi ēģiptiešiem tam bija bagātīgi rotātas dekoratīvas kājas, kas izskatījās kā lauvu ķepas, un arī sēdeklis bija bagātīgi rotāts. Šaurajās dienvidu ieliņās vergi savus kungus varēja pārvietot tikai uz nestuvēm, bet, nonākot paredzētajā vietā, kungi apsēdās uz saliekamajiem soliņa, ko vergs viņam bija sagādājis.
Sēdeklis ar atzveltni arī radies tieši Ēģiptē. Tam šajā zemē bija loģisks pamatojums. (piem., it kā noburtās skulptūras ar ideāli taisnām mugurām. Tēli šaurā apģērbā sēdēja sastinguši un raudzījās tālumā, gaidot pāreju uz mūžīgo pasauli.) Ēģiptiešu krēslu forma pirmo reizi paredz arī elkoņu balstus. Stipri vēlāk rodas „zvēra” kājas. Tomēr vispārsteidzošākais krēslos ir mīkstais polsterējums sēdeklī, bet tas neparādās uzreiz. Vispirms spilvens tika piešūts pie krēsla, bet vēlāk radās arī prasme polsterēt.
Gulta, tāpat kā iepriekš minētās mēbeles, arī ir radusies Senajā Ēģiptē. Ēģiptieši bija pirmie, kas pārtrauca gulēt uz netīrās grīdas caurvējā un izgudroja gultu. Pirmās izgudrotās guļvietas bija pārnēsājamas. Agrīnās gultas bija līdzenas, bez paaugstinājuma, tāpēc ēģiptieši izgudroja speciālu galvas atzveltni, kas bija izgriezta no melnkoka.
…