Mātes plates AMD procesoriem ir bieži izmantojamās, jo daudz ir visādu AMD procesoru. Tāpēc laiks iet uz priekšu un tehnoloģijas attīstās un, protams, arī parādās zemas veiktspējas mātes plates un arī augstas veiktspējas mātes plates tieši AMD procesoriem.
Šī darba mērķis ir izpētīt mātes plates AMD procesoriem.
Darba uzdevumi:
Sameklēt informāciju par AMD noteiktu mātesplati
analizēt salīdzinājuma testus.
Mātesplate – ir vienīgā shēma, kura montējamā datora korpusā. Iekļauj sevī vairākās mikroshēmas, sastāv no ligzdas un ieejošiem/izejošiem portiem.
Shēmas plate (PBC) - Drukātā shēma, uz kuras uzmontēti mehāniskie, elektriskie un elektroniskie komponenti, kas kopā ar esošajiem savienojumiem veido konstruktīvi viegli nomaināmu sistēmas funkcionālo bloku.
Mikroshēmojums - Mikroshēmu grupa, kuras var kopīgi izmantot kādas funkcijas īstenošanai, tādēļ tās apvienotas un tiek pārdotas kā vienots bloks.
Procesora ligzda – vieta vai ligzda, kurā ievieto procesoru (AMD, Intel)
Paātrinātā grafikas pieslēgvieta(AGP) – Speciāla kopnes saskarne, kas nodrošina trīsdimensiju grafikas ātru izspīdināšanu parasta personālā datora displejā. Paātrinātā grafikas pieslēgvieta ir izveidota tā, lai, izmantojot parastos personālos datorus, varētu pārsūtīt trīsdimensiju attēlus, piemēram, no globālā tīmekļa vietnēm vai lasāmatmiņas kompaktdiskiem tikpat ātri un ērti, kā lietojot dārgas grafikas darbstacijas. Ātrums ir no 1X (66MHz), 2X (133MHz), vai 4X (266MHz).
PCI slots - Adapteru ligzda mātesplatē, kas aprīkota ar specifikācijai PCI atbilstošu paplašināšanas kopni. PCI sloti, salīdzinot ar slotiem, ko izmanto VL kopnēs un arhitektūras ISA kopnēs, ir ātrdarbīgāki un tiek izmantoti, piemēram, mātesplatēs ar Athlon mikroprocesoriem. Tie ir paredzēti video kartēm, skaņu kartēm, tikla kartēm un iekšējiem modemiem ar ātrumu 33MHz.
ISA slots – adapteru ligzda mātesplatē, kurā var ielikt skaņu karti un iekšējo modēmu ar ātrumu 8MHz.
RAM - Datora primārās (operatīvās) atmiņas daļa, kurā uzglabātajām programmu instrukcijām un datiem ir iespējama tieša piekļuve no centrālā procesora, izmantojot ātrdarbīgo ārējo kopni. Atšķirībā no otra primārās atmiņas komponenta — lasāmatmiņas — no brīvpiekļuves atmiņas centrālais procesors var ne tikai nolasīt datus, bet var datus tajā arī ierakstīt.…