Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:526580
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Lai sasaistītu celtniecības materiālus bija nepieciešama saistviela, un gotikas laika celtnieki no daudzām un dažādām sastāvdaļām veidoja īpašu sastāvu, ko var nosacīti saukt par javu. Šī masa palīdzēja padarīt būves izturīgākas, jo izžūstot droši “salīmēja” kopā kaļķakmens blokus vai ķieģeļus. Šī java ir uzskatāma par priekšgājēju cementam, ko joprojām plaši izmanto celtniecībā arī mūsdienās, un bez kura praktiski nav iedomājama neviena būve.
Otrs populārākais celtniecības materiāls neapšaubāmi bija koks, kas tika izmantots gan konstrukcijās kā palīgmateriāls, gan sienu apdarē, gan greznos grīdas segumos. Protams, no koka tika izgatavotas gan smalkas, gan arī pavisam vienkāršas mēbeles. Daudzi domā, ka katedrāļu celtniecībā plaši izmantoja koku, tomēr patiesībā tas tika izmantots pārsvarā interjerā, durvju, grīdas segumu un sienu apdarē. Celtnieki izmantoja visdažādākās koku šķirnes, pat tad jau tuvākajā apkārtnē tāda nebija sastopama. Sakrālo būvju celtniecības mecenāti neskopojās iegādājoties būvmateriālus, tostarp arī dārgas koka šķirnes.
Gotikas periodā ļoti aktuāli kļuva vitrāžām greznoti milzīgi logi, kuru bija dekorēti ar smalkiem akmens rotājumiem. Protams, lai radītu vitrāžas bija nepieciešams stikls. Pastāv dažādi veidi, kā iegūt stiklu, bet šajā laika periodā visvieglāk to iegūt bija kausējot smiltis. Vienas greznas vitrāžas izveide sākot no stikla izgatavošanas, beidzot ar krāsainu, estētiski baudāmu galarezultātu varēja aizņemt pat vairākus mēnešus, atkarībā no loga izmēra. Tā laika meistariem bija sava tehnika, kādā viņi kausēja smiltis, un vēlāk savāca izkausēto masu. Tāpat sarežgīts bija arī nogludināšanas process, un stikla griešana. Tas nebija viegls darbs, un parsīja daudz meistarības, pieredzes un uzmanības.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties