Dotais darbs piedāvā izstrādāto metodisko materiālu bērnu matemātisko priekšstatu veidošanai pirmsskolas izglītības iestādē. Šī darba galvenais nolūks ir noteikt darbības saturu un paņēmienus, kas ļautu mērķtiecīgi vadīt pirmsskolēna matemātisko attīstību.
Darbs sastāv no divām pamatdaļām. Pirmā daļa sniedz teorētisko īpašību aprakstu, kuras ietekmē uztveri un domāšanu. Darba otrā daļa ir veltīta konkrētam metodiskam materiālam, kurš atbilst noteiktam vecumam: 3 – 4 gadi; 4 – 5 gadi; 5 – 6 gadi un 6 – 7 gadi.
Katrā periodā aprakstīti jautājumi ne tikai ko mācīt katrā konkrētā vecumā, bet arī kā mācīt, lai apmācība būtu attīstoša un interesanta. Katra vecumā ir aprakstīta bērnu iepazīšanas metodika ar dažādām matemātiskās būtības nozarēm: lielums un priekšmetu forma, telpas un laika orientācija un, beidzot, skaits un skaitīšana.
Iepazīšana ar lielumu, formu, telpas orientāciju bērnam sākas ļoti agri, jau no zīdaiņa laika. Viņš katrā mirklī sastapās ar to, ka vajag ievērot lielumu, priekšmetu formu, pareizi orientēties telpā, bet bērns ļoti ilgi var iztikties bez nepieciešamības skaitīt. Tātad pirmnozīme ir tām zināšanām, kurām bērns jau ir disponēts.
Pielikumā ir piedāvātas darba lapas un zīmējumu komplekti, kurus var izmantot attiecīgajā nodarbībā.…