Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:777252
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Savstarpēja informēšanās jeb komunikācija pastāvējusi ikvienā sabiedrībā, kas bijis nepieciešams, lai cilvēki savu rīcību saskaņotu. Informācijas nodošanai izmantoti ugunskuri pakalnos, kara taures, karaļu ziņneši utt. Tagad jau darbojas visu pasauļu aptverošas kosmiskas informacionālās sistēmas.
Informācija (no lat. informatio izskaidrojums, izklāsts) vispār ir ziņas, dati un fakti, kā arī skaidrojumi un minējumi, ko cilvēki mutiski, ar signāliem, zīmēm, mākslas darbiem utt. nodod cits citam.
Un tātad masu informācija: ko ar to saprotam?
Masu informācija ir paredzēta plašam, teritoriāli izkliedētam cilvēku lokam ar visai dažādu izglītību, kultūru un interesēm (atšķirībā no specializētās, noteiktai profesionāļu kopai adresētās informācijas – zinātniskās, tehniskās, militārās, diplomātiskās utt.)
Politiskā informācija ziņo par sabiedriskās dzīves norisēm, tiecas rosināt un orientēt cilvēka politisko domu un darbību. Demokrātijas apstākļos tā veicina uz zināšanām pamatotu, brīvu un atbildīgu cilvēka līdzdalību politiskajā dzīvē.
Masu komunikācija (no lat. communicatio – saziņa, sakari, dalīšanās domās) ir viss masu informācijas aprites process – tās iegūšana, izplatīšana, uztveršana, izmantošana utt.
Masu informācijas līdzekļi ir sociālie institūti, kas iegūst, apstrādā, uzkrāj, pavairo un izplata masu informāciju.
Masu informācijas līdzekļu dibināšanu, to tiesības, pienākumus un atbildību pret pilsoņiem un valsti parasti reglamentē likumi par masu informācijas līdzekļiem. Tiesiskajā valstī likumdevējs ar šiem likumiem ierobežo arī pats savu un pārējo varas institūciju patvaļu pret masu informāciju, kura dažkārt visai jūtami traucē varas mieru un labsajūtu.
Kādi ir masu informācijas uzdevumi demokrātiskā sabiedrībā?
Demokrātiskas valdības nedz diktē, ko rakstīt un runāt, nedz tiesā rakstīto un runāto. Demokrātijas dziļums ir atkarīgs no tā, cik izglītoti ir valsts pilsoņi un cik aktīvi tie piedalās valsts sabiedriskajā dzīvē, bet šī aktivitāte ir atkarīga no tā, cik plaša un vispusīga informācija viņiem pieejama. Nezināšana rada apātiju. Demokrātija uzplaukst vienīgi tādos apstākļos, kur pilsoņiem dota iespēja piekļūt neierobežotai domu, datu, viedokļu, prognožu un apsvērumu plūsmai.
Brīvība izteikties presē un citos informācijas līdzekļos nodrošina demokrātijas asinsriti. Iespējas brīvi apspriest jautājumus, pulcēties un protestēt – tas viss ir atkarīgs no tā, cik neierobežota ir vārda brīvība un informācijas plūsma. Iekams tauta var pati sevi pārvaldīt, tai jādod iespējas brīvi izteikties.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties