Masu mediji ir neatņemama demokrātiskas valsts sastāvdaļa. Masu mediji ik dienu informē sabiedrību par notikumiem savā valstī un ārvalstīs, aktualizē sabiedrībai nozīmīgus jautājumus, veicina sabiedrības integrāciju, veido dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un arī izklaidē.
Masu mediji laika gaitā ir mainījušies. Pirms 100 gadiem bija pieejami aptuveni 3 veidu masu mediji: radio, drukātie mediji (avīzes, žurnāli) un televīzija. Mūsdienās iepriekš minētajiem ir pievienojies internets, kas ir iemantojis milzīgu popularitāti. Vairāki drukātie mediji ir izveidojuši savas mājas lapas, kurās ir iespējams lasīt laikrakstu elektroniskā veidā. Arvien izplatītāka kļūst tendence lasīt ziņas internetā, šādu iespēju visplašāk izmanto jaunākā gadu gājuma cilvēki. Lasot laikrakstus elektroniskā veidā, tiek ietaupīta nauda, jo nav jāpērk avīze, kā arī tiek samazināts papīra patēriņš, tādejādi saudzējot dabu.
Masu mediji apzinoties savu neizmērojamo spēku, dažkārt mēdz izmantot savus resursus un ietekmes iespējas negatīvā veidā, tādejādi zaudējot atbildību pret sabiedrību.…