Avīzes, žurnāli, radio un televīzija būtiski ietekmē gandrīz visas sabiedrības dzīves sfēras, jo iespaido sabiedriskās domas veidošanās procesu.
Prese, radio un televīzija ne tikai vērtē cilvēkus, politiskās partijas, uzņēmumus, iestādes un procesus, bet arī piesavinās lielu daļu no mūsu brīvā laika.
Masu mēdiji veicina brīvu informācijas plūsmu valstī, nodrošinot ikviena Latvijas iedzīvotāja tiesības saņemt objektīvu un vispusīgu informāciju, kas ļautu aptvert valstī un sabiedrībā notiekošos procesus un pilnvērtīgi, izprotot lietas būtību, iesaistās informācijas apmaiņā.
Mēdiju pienākums – izstrādāt un īstenot informācijas politiku, kura, balstoties uz vārda, preses un citām demokrātiskajām brīvībām, rosinātu atklātu dialogu starp valsti un sabiedrību, kā arī starp atsevišķām sabiedrības daļām, sekmējot valsts un sabiedrības integrētību, valsts un pašvaldību informatīvo atvērtību, veidojot uzticības atmosfēru valsts attiecībās ar sabiedrību.
Galvenie mēdiju darbības virzieni:
informācijas pieejamības nodrošinājums;
informācijas telpa;
jaunās tehnoloģijas.
Referāta izstrādes mērķis – iepazīties ar masu mēdiju vēsturisko izcelsmi un izzināt to ietekmi uz mūsdienu sabiedrību.…